W Chełmie zamieszkają niedźwiedzie

  • 27.07.2021, 11:45 (aktualizacja 27.07.2021, 12:17)
  • AN
W Chełmie zamieszkają niedźwiedzie
Nie tak dawno opinię publiczną obiegła wieść, że w lasach pod Chełmem pojawiła się niedźwiedzia mama z małymi. Okazało się, że tak naprawdę nikt ich nie widział. Niedźwiedzi, które wkrótce zagoszczą na miejskich ulicach, będzie można dotknąć i je sfotografować! Ma ich być na początek jedenaście.

Pomysł ustawienia w mieście figurek niedźwiadków zrodził się w ubiegłym roku. Atrakcja ma przyciągnąć turystów i sprawić, że w Chełmie zabawią nieco dłużej, szukając miniaturowych misiów. Jak zapowiadał jakiś czas temu prezydent Chełma, „szlaki niedźwiadków” mają stopniowo oplatać coraz większe tereny miasta.

- Na przełomie lipca i sierpnia figurki dotrą do Chełma, a następnie rozpocznie się ich montaż w wybranych lokalizacjach na terenie miasta - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Idea jest taka, żeby niedźwiadki "zamieszkały" w miejscach charakterystycznych dla miasta. Chełmianie, jak zawsze chętni do dyskusji w Internecie, zaproponowali, m.in. dworzec Chełm Miasto, teren Żłobka Chełmskie Niedźwiadki, park Polan, plac Łuczkowskiego, ogródek jordanowski czy park na Górze Chełmskiej. Koncepcja miasta okazała się nieco inna.

Na figurki niedźwiadków urząd wyda 72 tys. 600 zł. Będzie ich jedenaście. Przy wejściu do siedziby urzędu miasta stanie niedźwiadek w garniturku z teczką, Chełmskie Podziemia Kredowe będą miały misia przebranego za Ducha Bielucha. Obok wejścia do Chełmskiego Parku Wodnego stanie niedźwiadek z kołem ratunkowym i w masce do nurkowania. Misiową parę młodą spotkamy przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Chełmie. Jeden z misiów przysiądzie na murku fontanny na pl. Gdańskim z parasolką. Orzy Chełmskiej Bibliotece Publicznej stanie niedźwiadek z książką. W pobliżu gmachu pojawi się niedźwiadek ubrany w przedwojenny tużurek. Koło Chełmskiego Domu Kultury zagości niedźwiadek z gitarą. Swoje niedźwiadki będą mieć także chełmscy medycy. Dwa misie z noszami zamieszkają w pobliżu chełmskiego szpitala. Szkoda tylko, że nie udało się tego zrealizować przed rozpoczęciem sezonu turystycznego...

Pomysł z figurkami rozsianymi po mieście nie jest niczym odkrywczym. Od lat realizowany jest we Wrocławiu, gdzie turystów witają krasnale związane z historią tego miasta. Tam nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydawane mapy dla turystów, którzy chcą połączyć poszukiwanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia.

Teraz czytane: Chełmskie liceum bez pierwszej klasy - rodzice i uczniowie oburzenia

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mis z misiami
mis z misiami 02.08.2021, 23:43
super sprawa :) dziekujeym Prezydentowi i Dzialowi Promocji Miasta za pomysl i idee-jest nas na razie 11 ale mysle bedzie nas wiecej :) i w roznych punktach miasta
Jadźka
Jadźka 28.07.2021, 15:57
Takie małe szkaradki z tych miśków.
Makariusz
Makariusz 27.07.2021, 22:11
"Okazało się, że tak naprawdę nikt ich nie widział." Ja widziałem, i co mi zrobicie?

Pozostałe