Chełm: Radna w obronie personelu szpitala

  • 26.07.2021, 10:55 (aktualizacja 30.07.2021, 07:50)
  • AN
Chełm: Radna w obronie personelu szpitala
Zarząd Oddziału Terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Chełmie poinformował radną sejmiku Ewę Jaszczuk o nieprawidłowościach w sprawie przydzielania dodatków covidowych w chełmskim szpitalu. Część osób dostała niepełną stawkę, a część nie otrzymała ani złotówki. Radna złożyła w tej sprawie interpelację do marszałka województwa.

Jako przykład takich praktyk związkowcy podają personel oddziałów dziecięcego, wewnętrznego oraz zakład radiologii. Wiemy także, że pełnych dodatków zapisanych w ustawie nie dostały też m.in. pielęgniarki pracujące na wejściu do szpitala, w recepcjach itp. Tymczasem zgodnie z poleceniem ministra zdrowia, jak cytuje radna Jaszczuk, dodatkowe wynagrodzenie należy się osobom zatrudnionym w szpitalach II st. poziomu zabezpieczenia covidowego, wykonującym zawód medyczny, uczestniczącym w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i mającym bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie Covid-19. Dotyczy to także pracowników SOR, izby przyjęć oraz członków zespołów ratownictwa medycznego.

Tymczasem m.in personel radiologii chełmskiego szpitala otrzymał dodatek w niepełnej wysokości, choć jego zmniejszenie może wynikać jedynie z nieobecności medyka w pracy. A przecież, jak czytamy w interpelacji radnej Jaszczuk, radiolodzy udzielają świadczeń wszystkim oddziałom placówki.

- Wyliczenia, które zastosowała dyrekcja, są nieuprawnione, ponieważ nie wynikają z nieobecności pracowników, a subiektywnie ocenionego stopnia narażenia na zakażenie - twierdzą związkowcy, podając jako przykład podobnych praktyk także inne oddziały.

Tematem na posiedzeniu w tym tygodniu zajmować się będzie rada społeczna szpitala. Do sprawy wrócimy.

Teraz czytane: Oszuści podszywają się pod urząd skarbowy

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe