Chełm: Co z tym wiaduktem?

  • 21.07.2021, 09:12 (aktualizacja 21.07.2021, 09:59)
  • AN
Chełm: Co z tym wiaduktem?
Przed dwoma miesiącami czytelnicy donieśli nam, że coś złego dzieje się z wiaduktem przy Armii Krajowej. Pocztą pantoflową rozeszła się wiadomość o pękających przęsłach. Dyrektor gabinetu prezydenta uspokajał wówczas, że z wiaduktem wszystko w porządku. Jednak z odpowiedzi na interpelację jednego z radnych w tej sprawie wynika coś zupełnie innego.

O stan wiaduktu dopytywał radny Mariusz Kowalczuk. Poinformował, że zmotoryzowani mieszkańcy miasta z niepokojem obserwują jego stan techniczny. Chciał wiedzieć więc, czy zlecana była w ostatnim czasie ekspertyza, a jeśli tak, jaki jest jej wynik.

- Czy miasto jeszcze w tej kadencji przebuduje wiadukt? Jaki jest szacowany koszt takiej inwestycji? - docieka w swoim zapytaniu radny.

Okazuje się, że miasto dysponuje protokołem z okresowej kontroli rocznej wiaduktu wykonanej w 2020 roku. Wynika z niej, że stwierdzono uszkodzenia elementów, jednak nie zagrażają one bezpieczeństwu publicznemu ani nie grożą katastrofą budowlaną.

- Z uwagi jednak na uszkodzenia występujące na dźwigarach głównych oraz filarach, wskazane jest wykonanie ekspertyzy w celu ustalenia przydatności obiektu do użytkowania - czytamy w odpowiedzi udzielonej radnemu przez prezydenta miasta. - W związku z tym, że ogłoszony został nabór wniosków do programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, podjęta została decyzja o przygotowaniu stosownych ocen, ekspertyz i dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową lub budową przedmiotowego obiektu inżynierskiego.

Szacunkowy koszt prac określony został na ok. 50 mln zł.

Czytaj także: Jeden z chełmskich radnych dopytuje o buble na DK-12

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
most
most 21.07.2021, 23:20
Ciężko znaleźć ostatnia ekspertyzę która była robiona przy liftingu tego wiaduktu ileś już lat temu ? chyba było napisane ze określają wytrzymałość na 15 lat? pamięta ktoś ?
Spokojnie, spokojnie...
Spokojnie, spokojnie... 21.07.2021, 21:17
I dobrze, że dyrektor gabinetu uspokajał. Nie można jeździć po wiadukcie? Można! Lepiej ludzi nie straszyć. Wiadukt nadaje się do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu.

Pozostałe