Chełm: Nie chcemy spalin w domach!

  • 21.07.2021, 08:01 (aktualizacja 21.07.2021, 08:05)
  • AN
ulica orlicz dreszera chełm
Na ulicy gen. Orlicz-Dreszera kierowcy nie stosują się do przepisów drogowych. Parkują swoje auta, gdzie tylko się da, nie zważając na znaki drogowe. To utrudnia życie mieszkańcom. - Samochody stoją pod naszymi oknami z włączonymi silnikami i wszystkie spaliny lecą w kierunku naszych okien - tłumaczy jeden z mieszkańców. - A nie sposób w taką pogodę nie otwierać przecież okien.

Temat nie jest nowy. Mieszkańcy również z minionym roku zwracali się do nas z prośbą o pomoc. W zimie kierowcy nie gasili silników, żeby w samochodach pracowało ogrzewanie. Teraz pracuje klimatyzacja. Jak twierdzi nasz rozmówca, to strasznie uprzykrza życie mieszkańcom.

- Ostatnio mamy straszne upały, a my nie możemy wyjść na balkon czy otworzyć okna, bo zaraz w domu jest smród - mówi nasz rozmówca. - Kierowcy, którzy stoją pod naszymi oknami, łamią prawo, bo obowiązuje tam przecież zakaz. Na dodatek zatruwają powietrze.

Sęk w tym, że przy Dreszera, choć nie jest to długa ulica, znajduje się kilka ważnych placówek - przychodnia zdrowia, apteka, zakład optyczny, sklepy. Z tego powodu jest dość uczęszczana, a kierowcy mają problem z parkowaniem, bo miejsc parkingowych jest zdecydowanie za mało.

- Jednak przecież prawo jest prawem i obowiązuje wszystkich - tłumaczy nasz Czytelnik mieszkający przy tej ulicy.

Problem był zgłaszany do straży miejskiej, interwencje podejmowała także policja, jednak kierowcy wcale się tym nie przejęli. Jak zapewnia komendant Mariusz Gałęziowski, straż miejska nadal interweniuje, gdy tylko otrzyma zgłoszenie.

-  Jeśli samochód jest zaparkowany, a kierowcy nie ma, strażnicy zostawiają karteczkę i wzywają do wyjaśnienia. Jeśli taka osoba nie stawi się w ciągu siedmiu dni, sprawa kierowana jest do sądu. Jeśli auto jest zostawione z włączonym silnikiem, czekamy na kierowcę i podejmujemy stosowne czynności. Niestety, zdarza się też tak, że zanim patrol zdąży dojechać na miejsce, kierowca już odjedzie - dodaje komendant.

Czytaj także: Kiedy Park Miejski i Plac Łuczkowskiego zostaną zrewitalizowane?

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe