Chełm: Pieniądze są, zmian nie widać

  • 21.07.2021, 07:05 (aktualizacja 23.07.2021, 11:55)
  • AN
Chełm: Pieniądze są, zmian nie widać
W maju minął rok od kiedy prezydent Chełma zaprezentował w internecie wizualizację zrewitalizowanego parku miejskiego przy ul. Lubelskiej. Kilka miesięcy później, w październiku, ogłosił także w sieci, że miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie. Tymczasem park wygląda, jak wyglądał...

Wszystko wskazuje na to, że na zabawę w parku najmłodsi chełmianie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Choć umowa o dofinansowanie podpisana została w połowie października ubiegłego roku, wykonawca prac nadal nie został wyłoniony. W tym sezonie nic się już raczej nie zmieni.

- Trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego. To jedno zadanie razem z rewitalizacją pl. Łuczkowskiego - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, po czym dodaje, że miasto chce jeszcze dokonać pewnych zmian w projekcie.

Zmiany te mają dotyczyć właśnie parku miejskiego, a konkretnie placu zabaw, który miałby zostać rozbudowany. Będzie więc zmiana w pierwotnym projekcie. 

- W tym celu prowadzone będą rozmowy z projektantem - doprecyzowuje Zieliński.

Zakres prac w parku obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych i traktów pieszo-rowerowych, wyremontowanie schodów z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wymianę oświetlenia czy przebudowę placu zabaw. Park zyska nowe ogrodzenie. Zmienić ma się także zieleń, miasto planuje bowiem nowe nasadzenia, ale i wycinkę części drzew. Co ciekawe, w planach jest też budowa pawilonu parkowego (pawilonu rodzica) z toaletami, przewijakiem dla niemowląt, powierzchnią na wynajem i tarasem wypoczynkowym.

Rewitalizacja parku miejskiego jest częścią projektu obejmującego też rewitalizację placu Łuczkowskiego. Wszystko ma kosztować ponad 16 mln zł. Kwota dotacji, o którą wnioskował magistrat, wynosi prawie 12 mln zł. Ma być wyremontowana nawierzchnia pl. Łuczkowskiego. Planowane są nasadzenia nowych drzew i roślin, oczywiście takie, by nie zagrażały korytarzom podziemi kredowych. W projekcie ujęto również montaż małej architektury, remont studni czy utworzenie lodowiska w sezonie zimowym. W ramach rewitalizacji wymienione zostanie również oświetlenie na placu, przebudowany ma być budynek wyjścia z podziemi przy ulicy Przechodniej. Ma to być miejsce integracji międzypokoleniowej, tzw. Senior Cafe.

Teraz czytane: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe