Chełm: Radny dopytuje o buble

  • 20.07.2021, 11:26
  • AN
Chełm: Radny dopytuje  o buble
Radny Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje władze miasta o to, kiedy wykonawca remontu drogi krajowej DK12 naprawi błędy wskazane w czasie odbiorów. Chodzi m.in. o zapewnienie właściwych odpływów. Interpelację w tej sprawie złożył na początku lipca.

Niestety, po intensywnych opadach deszczu wyszło na jaw, że kanalizacja burzowa na ulicy Rejowieckiej nie jest wydolna. Wody opadowe "stoją" na drodze, co - jak wskazuje radny - świadczy o tym, że coś jest nie tak z odpływami. Krawczuk vel Walczuk chce wiedzieć, w jakim terminie wykonawca zobowiązał się do poprawy błędnie wykonanych odcinków DK12.

Kolejny problem, jaki poruszył radny, dotyczy skrzyżowania Rejowieckiej z ulicą Szpitalną, a właściwie sygnalizacji świetlnej. Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje, czy wykonawca zamierza przywrócić bezpieczny skręt w lewo z Szpitalnej i zielone strzałki do skrętu w prawo. Prosi też o synchronizację działania sygnalizacji świetlnych na całym odcinku ulicy Rejowieckiej, aby możliwe było przejechanie na tzw. „zielonej fali”.

- Poprawi to przepustowość ruchu i ograniczy tworzące się w godzinach szczytu zatory - przekonuje autor interpelacji.

Radny prosi też o rozważenie przywrócenia możliwości skrętu w lewo z ulic Judyma oraz Przejazdowej, tak jak to było możliwe przed remontem.

- Obecnie przyjęte rozwiązanie niepotrzebnie wydłuża dojazd dla jadących w stronę Dorohuska (z ulicy Judyma) oraz jadących w stronę Lublina (z ulicy Przejazdowej) i jednocześnie dodatkowo zwiększa i tak spore natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Rejowieckiej ze Szpitalną, a także na rondzie ZWiN - wyjaśnia. - Po przebudowie, wyjazd w lewą stronę z obu tych ulic jest znacznie łatwiejszy niż przed remontem, a co za tym idzie, nie stwarza problemu ani poważnego zagrożenia.

Teraz czytane: Jagodne szykuje się do przeprowadzki do gminy Chełm

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Drogowiec
Drogowiec 22.07.2021, 09:11
Nic nie poprawi. Winna jest niweleta o mały pochyleniu podłużnym i odchyłki przy wykonaniu nawierzchni. 50% łuków żle zaprojektowano i samochody nie wyrabiają teraz BDX poprawi a po odbiorze powie, że winni są kierowcy i nie będzie poprawiał. Za poprawki będzie chciał dodatkowych pieniędzy szantażując Miasto , że jeżeli poprawki wykona inna firma niż BDX to Oni wycofują gwarancję.
AS
AS 22.07.2021, 08:52
Jak tu odbierać prace jak robota nieskończona
Remek
Remek 22.07.2021, 08:44
Nawierzchnia jak "patchwork" - czuć każde łączenie i studzienki. Przypatrzcie się nawierzchni na prawym skrzyżowania Szpitalna - Rejowiecka na pasie w kierunku Lublina. Jak zwykle koleiny - już widać. Droga wygląda jak po doraźnym remoncie. Zobaczcie jak wyglądają drogi w innych miastach. Tyle było "rozmów" i negocjacji o pieniądzach to teraz wyegzekwujcie swoje prawa.
Inspektor Nadzoru
Inspektor Nadzoru 21.07.2021, 21:09
Bohater! Po co ten kabaret? Proszę lepiej o interpretację jak usprawnić pracę urzędu. Są odbiory, usterki, poprawki. Budimex będzie chciał oddać budowę, poprawi żeby rozliczyć 100%.

Pozostałe