Chełm: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki

  • 19.07.2021, 11:07
  • AN
Chełm: Nie ma pieniędzy na Młyn Michalenki
Jest dokumentacja i pozwolenie na budowę, ale nie ma pieniędzy. Młyn Michalenki nadal więc niszczeje. Urząd miasta zamierza ubiegać się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji, jednak na razie nie podaje nawet, z jakiego źródła.

- Najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach złożymy wniosek o dofinansowanie w ramach jednego z rządowych programów - informuje jedynie Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Miasto kupiło młyn Michalenki na początku lutego ubiegłego roku. Wydało na to 450 tys. zł. Od ponad pół roku urząd ma już dokumentację projektową rewitalizacji, ale nadal nie złożyło żadnego wniosku o dofinansowanie. Budynek jak straszył, tak straszy.

W dawnym młynie miało powstać nowoczesne centrum kultury, ale coraz trudniej w to uwierzyć. Aby młyn Michalenki stał się kolejną atrakcją miasta, potrzeba wiele milionów złotych, których miasto na razie nie ma. Na parterze zaplanowano salę teatralno-koncertowo-kinową, w której zmieści się 252 widzów. W części wschodniej wydzielono hol wejściowy z toaletami i stanowiskiem sprzedaży biletów, a od południa przeszklone foyer przy wejściu do sali wielofunkcyjnej. Na poziomie pierwszego piętra zaprojektowano sanitariaty ogólnodostępne, a na poziomie wyżej salę ekspozycyjną muzeum oraz salę konferencyjną dla maksymalnie 50 osób. Poziom wyżej usytuowano kolejną salę ekspozycyjną wraz z magazynem oraz pomieszczenia biurowe i sanitariaty. Na najwyższej kondygnacji ma być zaaranżowana kawiarnia z zapleczem. Będą też oczywiście pokoje biurowe, zaplecze socjalne oraz sala do warsztatów teatralnych. Jednym słowem ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca. Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego. Wszystko to pod warunkiem, że uda się pozyskać pieniądze na remont.

Teraz czytane: Gigantyczny sum zaatakował dziecko pływające w Jeziorze Białym

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka Chełma
Mieszkanka Chełma 21.07.2021, 08:33
Z ciekawostek. Na terenie młyna mimo betonu na placu jest teraz dżungla, w dżungli lis i kilka zaskrońców. Jak widać nawet w centrum miasta natura może wygrać z betonem.

Pozostałe