Pszczelarskie święto w Hańsku

  • 17.07.2021, 08:30
  • TS
grafika promocyjna dnia pszczelarza Fot. GOK w Hańsku
Już w najbliższą niedzielę (18 lipca) Hańsk będzie gościł miłośników miodu podczas XVII Festynu „Dzień Pszczelarza”, poświęconego pamięci ks. Jana Dolinowskiego. W programie imprezy m.in. konferencja pszczelarska, targi i degustacja miodu, konkursy z nagrodami oraz występy. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Daj To Głośniej, która fanom muzyki tanecznej dała się poznać z utworu pt. „Mama ostrzegała”.

Festyn poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego (1814-1875), duszpasterza parafii unickich w Cycowie i Hańsku, kapłana i patrioty, wybitnego przyrodnika zasłużonego dla polskiego pszczelarstwa organizują: wójt gminy Hańsk, miejscowy Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie oraz Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie. Impreza rozpocznie się o godzinie 15 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Kościelna). Wcześniej – na godzinę 10, w sali widowiskowej GOK, zaplanowano konferencję pszczelarską „Podstawy genetyki i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece”. Temat ten przedstawi Jerzy Demetraki-Paleolog. O godz. 13 w kościele parafialnym w Hańsku odprawiona zostanie msza święta. Dalsze uroczystości odbędą się na placu przy OSP.

Program Dnia Pszczelarza przedstawia się następująco:

10.00 – konferencja pszczelarska: „Podstawy genetyki i hodowli matek pszczelich we współczesnej pasiece” (sala widowiskowa GOK)

13.00 – msza święta w kościele parafialnym, złożenie kwiatów przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego

15.00 – wystąpienia okolicznościowe (plac przy OSP, ul. Kościelna)

- targi miodu i artykułów pszczelarskich

- degustacja miodów i wypieków miodowych

- ogłoszenie konkursów: „Wiedzy o pszczole”, „Wypieki miodowe”, „Najsmaczniejszy miód z pasieki”, konkurs plastyczny „Pomagamy pszczołom”

- występy artystyczne zespołów lokalnych

17.00 – zwiedzanie kościelnej wieży widokowej w Hańsku

18.45 – rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród

19.00 – koncert kabaretu OT.TO („Jak ja kocham cię”, „To już lato”, „Wakacje”)

21.00 – koncert zespołu Daj To Głośniej („Mama ostrzegała”, „Zwariowana noc”)

22.00 – zabawa taneczna DJ Alex

Teraz czytane: Kąpieliska kosztowne, ale bezpieczne

e-wydanie super tygodnia

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe