Łamiesz prawo? Zapłacisz więcej

  • 16.07.2021, 08:00
  • MP
ubezpieczenie oc i prawo jazdy
Ministerstwo Infrastruktury ma już gotowy projekt podwyższenia kar za wykroczenia drogowe. Jeśli zmiany wejdą w życie, prawo jazdy będzie można stracić znacznie łatwiej i znacznie szybciej niż obecnie. Za piractwo drogowe będziemy też ponosić większe konsekwencje finansowe.

Więcej punktów karnych za najgroźniejsze wykroczenia to jedna z najważniejszych zmian, jakie czekają kierowców. Wiele wskazuje na to, że propozycja uzależniania wysokości OC od mandatów również zacznie obowiązywać. Według wstępnych informacji dotkliwsze kary czekają kierowców zbyt mocno naciskających pedał gazu, a także tych jeżdżących pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. W stosunku do tej drugiej grupy Ministerstwo Infrastruktury chce, aby w przypadku zatrzymania takiej osoby, jej pojazd był konfiskowany przez służby jako dowód przestępstwa.

Ostateczną listę zmian, które czekają kierowców, poznamy, dopiero kiedy projekt zostanie upubliczniony, a to ma nastąpić lada dzień. Tajemnicą pozostaje natomiast zapowiadane zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym.

Teraz czytane: Do czego służą czerwone pasy?

e-wydanie super tygodnia

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe