Gm. Urszulin: Kąpieliska kosztowne, ale bezpieczne

  • 16.07.2021, 06:43
  • TS
kąpielisko urszulin
Na terenie gminy oficjalnie otwarte są już dwa kąpieliska. Jedno funkcjonuje w Grabniaku nad jeziorem Rotcze, zaś drugie w Suminie – nad jeziorem Sumin. Oba są strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie.

- Zapraszamy wszystkich turystów do gminy Urszulin nad nasze jeziora. Są to bardzo atrakcyjne miejsca. Cenione głównie za swoją kameralność – zapewnia Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin. - Zarówno nad jeziorem Rotcze, jak i Suminem funkcjonują strzeżone kąpieliska. Można zatem bezpiecznie wypoczywać i zażywać kąpieli. Ich utworzenie było dla nas kosztowne, ale było to zadanie, którego musieliśmy się podjąć. Bezpieczeństwo odgrywa tutaj bowiem najważniejszą rolę – dodaje wójt Antoniuk.

Kąpieliska mają po 100 m wzdłuż linii brzegowej i oba są otwarte w godzinach 12-20. Bezpieczeństwa wczasowiczów oraz przestrzegania przepisów sanitarnych strzegą ratownicy z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Chełmie. Na obu kąpieliskach jest molo, dostępne również dla osób niepełnosprawnych oraz toaleta i kosze na śmieci. Zarówno w Grabniaku, jak i w Suminie na teren kąpieliska nie można wyprowadzać zwierząt domowych.

Roczny koszt utrzymania kąpielisk kosztuje gminę około 70 tys. zł.

Teraz czytane: Był Sco-Pak, będzie... niespodzianka

e-wydanie super tygodnia

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe