Chełm: Wystaw miskę z wodą!

  • 14.07.2021, 08:45 (aktualizacja 14.07.2021, 08:56)
  • AN
miska super tygodnia z wodą
Pani Maria Janiak z Chełma namawia mieszkańców do wystawiania misek z wodą dla zwierzaków, bo przecież upały doskwierają przecież nie tylko ludziom. Jedna jest już przed budynkiem naszej redakcji.

- Od trzech lat jeżdżę do Międzyzdrojów, tam większość ludzi czy turystów ma pieski. Trzymają je w koszykach, na rękach, na smyczach, kagańce nie są potrzebne. I co najważniejsze, zwierzaki nikomu nie przeszkadzają, nie ma z ich powodu żadnych awantur. Mogą przebywać z ludźmi na plaży, kąpać się w morzu, są mile widziane w hotelach czy restauracjach - opowiada pani Maria. - Może i my kiedyś dojrzejemy do tego, aby stworzyć w mieście taki przyjazny klimat dla czworonogów? Niech początkiem tego będzie wystawianie wody do picia dla zwierzaków.

Nasza rozmówczyni apeluje do chełmian, aby w upały zadbali też o czworonogi, tak jak robią to mieszkańcy innych regionów Polski czy Europy.

- Może to oznaka europejskości? Tendencja przyjaznego traktowania zwierząt, chyba trochę wynika z innej mentalności, ale może i u nas się przyjmie - tłumaczy. - To nic nie kosztuje: miska i świeża woda. Gdy byłam kilka lat temu w Słowacji widziałam fontannę-wodopój, jeszcze z czasów średniowiecza, która miała trzy poziomy. Najniższy był zlokalizowany na wysokości mordki psa, średni na takiej, aby wodę mogły pić konie i najwyższy na wysokości człowieka.

Teraz czytane: Bohaterska akcja na Maczułach

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stanislaw
Stanislaw 14.07.2021, 22:58
Kolejna hipokrytka .Najpierw szacunek do ludzi potem reszta.

Pozostałe