Chełm: Stolica nie dla nas

  • 14.07.2021, 07:45
  • AN
rowerzysta na ścieżce rowerowej
Zakończyła się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Niestety nie wygraliśmy. Chełm zajął 28. miejsce spośród 53 zgłoszonych miejscowości. Tytuł zdobyła Nowa Sól, drugie miejsce ma Biała Podlaska. Na udziale miasta w konkursie skorzystało... II LO.

Zasady rywalizacji były proste - rowerzyści musieli pobrać specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. O miejscu w rankingu decydowała liczba przejechanych kilometrów. Wynik Chełma w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski to 830 pkt. Nowa Sól, która wygrała, miała 15 144 pkt.

Jak poinformował ratusz, Chełm cały czas pozostaje w aplikacji Aktywne Miasta, która jest idealnym rozwiązaniu dla wszystkich tych, którzy lubią być aktywni. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans i spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Uprawiany sport można wybrać spośród 18 aktywności. Każdy przebyty kilometr jest przeliczany na monety, a te można wymieniać u partnerów projektu np. na rabaty czy upominki. Aplikacja to także możliwość wyznaczania własnych celów. Każdy trening czy cel można opublikować w mediach społecznościowych, dzieląc się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. Dodatkowo na bieżąco można sprawdzać też prognozę pogody dla swojego miasta, czy zdobywać wyjątkowe odznaki. W ciągu roku będą pojawiać się w niej kolejne wydarzenia i gry.

Na udziale w konkursie skorzystało też II LO w Chełmie. W prowadzonej równolegle rywalizacji szkół, którą samorząd ogłosił wraz ze startem zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, najlepszy wynik uzyskali dreszerczycy.

- Zgodnie z zapowiedzią, miasto sfinansuje placówce nową wiatę rowerową - informuje ratusz.

Teraz czytane: Plac zaśmiecony

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe