Chełm: Był Sco-Pak, będzie... niespodzianka

  • 14.07.2021, 06:56 (aktualizacja 16.07.2021, 11:41)
  • AN
magazyny po sco-paku Fot. Miasto Chełm
Prezydent Chełma podzielił się dobrą nowiną: "Wreszcie, po wielu latach teren, na którym działała firma Sco-Pak, zmieni swoje oblicze". Twierdzi, że miasto zyska dzięki temu m.in. na wyglądzie, a dzięki inwestorowi pojawią się nowe miejsca pracy.

Banaszek zdradził newsa na swoim profilu na Facebooku. Nie krył zadowolenia, że budynki po firmie Sco-Pak wreszcie przestaną straszyć swoim wyglądem.

- Jak dotąd miejsce jedynie niszczało, co negatywnie odbijało się również na estetyce okolicy... Teraz to się zmieni Najważniejsze jest jednak to, że nowy właściciel, który nabył obiekt, zainwestuje w to miejsce i utworzy dodatkowe oraz bardzo potrzebne nowe miejsca pracy - co najmniej kilkaset miejsc pracy - oznajmił w niedzielę prezydent Chełma.

Banaszek przyznaje, że nie jest upoważniony, by mówić o szczegółach, aczkolwiek może uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że w miejsce Sco-Paku powstanie firma z branży usługowej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przedsiębiorca, który będzie inwestował w naszym mieście, pochodzi z Małopolski. Zamierza rozwijać w Chełmie usługi z branży hotelowej. Prawdopodobnie powstanie też sklep wielkopowierzchniowy. W rym roku przeprowadzone zostaną prace projektowe, a w styczniu 2022 rozpocznie się przebudowa obiektu.  

Zarząd Sco-Pak w 2019 roku złożył wniosek o ogłoszeniu upadłości. Zadłużenie firmy sięgało prawie 100 mln zł. Nieruchomość w Chełmie od lat popadała w ruinę. Skontaktowaliśmy się z byłym właścicielem, który stwierdził, że na temat sprzedaży zakładu nie ma żadnych informacji, ponieważ obecnie wszystkie decyzje podejmowane są przez syndyka. 

W czasach swojej świetności Sco-Pak był jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Zajmował się produkcją papieru i tektury. W ostatnim okresie w Chełmie i Orchówku w gminie Włodawa zatrudniał prawie 300 pracowników.

Teraz czytane: Inicjatywa nabiera tempa

e-wydanie super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe