Chełm: Donosem w dyrektorkę Zespołu Szkół Technicznych

  • 08.07.2021, 10:43
  • AN
Chełm: Donosem w dyrektorkę Zespołu Szkół Technicznych
Ponad trzy tygodnie trwała kontrola miejskich urzędników w Zespole Szkół Technicznych. Chodziło ponoć o nieprawidłowości związane z wydatkowaniem pieniędzy na ośrodek wypoczynkowy szkoły, który znajduje się nad Jeziorem Białym. Skarga dotyczyła ostatnich pięciu lat.

Jak ustaliliśmy w urzędzie miasta, pracownicy biura kontroli UM Chełm w okresie od 2 do 24 czerwca sprawdzali dokumentację dotyczącą wydatkowania pieniędzy w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Chodziło ponoć m. in. o piach wożony do ośrodka nad Jeziorem Białym, który był zapłacony, a do Okuninki nie dojechał.

- Kontrola została wszczęta na wniosek nauczycieli placówki - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Nieprawidłowości dostrzegli podobno członkowie komisji socjalnej. Sęk w tym, że wcześniej nie kwestionowali wydatków szkoły z ZFŚS.

W związku z tym, że analiza dokumentacji została zakończona, pracownicy biura kontroli przygotowują wystąpienia pokontrolne. Dyrektor Barbara Baluk nie chce na razie rozmawiać o sprawie. 

- Czekam na podsumowanie kontroli i ewentualne zalecenia, wówczas będę mogła powiedzieć coś więcej - zapewnia.

Cała sytuacja wydaje się dosyć dziwna. Dlaczego, skoro nauczyciele mieli podejrzenia o nieprawidłowościach, wcześniej nigdzie tego nie zgłosili? Komu zależało na zdyskredytowaniu wieloletniej dyrektorki szkoły? Zwłaszcza, że Barbara Baluk zrezygnowała ze stanowiska. O tym, czy kontrolujący rzeczywiście dopatrzyli się jakichś nieprawidłowości, dowiemy się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Do sprawy wrócimy.

Teraz czytane: Wygaszane liceum w Dubience rekrutuje uczniów - starostwo dowiedziało się o tym od naszego dziennikarza

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe