NFZ zadzwoni do pacjenta

  • 06.07.2021, 12:42
  • szer
NFZ zadzwoni do pacjenta
To już kolejna akcja rządu, która ma ułatwić zapisanie się na szczepienie przeciw Covid-19. Tym razem do osób niezaszczepionych oraz niezapisanych na szczepienia zadzwoni konsultant Infolinii Narodowego Programu Szczepień.

Połączenia realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-21 z numeru 22 165 51 55. Podczas rozmowy konsultant poinformuje swojego rozmówcę, że ma wystawione e-skierowanie i może zarejestrować się na szczepienie. Dopiero gdy zgoda zostanie wyrażona, zostanie ustalony dogodny termin i miejsce szczepienia. Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, nie jest to w żadnym wypadku akcja przymusowych szczepień - ma charakter informacyjny i ma zaradzić obserwowanemu spadkowi zainteresowania szczepieniami.

Z usługi mogą skorzystać osoby, które: mają aktywne konto IKP i podały tam swój numer telefonu, mają wystawione e-skierowanie na szczepienie, nie są zaszczepione oraz nie są zapisane na szczepienie. Konsultant podejmie trzy próby kontaktu z taką osobą. - Dzięki tej formie zapisu oszczędzasz czas, nie stoisz w kolejkach, nie musisz wychodzić z domu ani szukać informacji o tym, jak się zaszczepić zachęca resort.

Jak zapewnia NFZ, numery telefonów zostaną wykorzystane wyłącznie po to, żeby umówić osoby na szczepienie i zrealizować proces szczepienia. Połączenia realizowane są z numeru 22 165 51 55. Można zweryfikować ten numer na stronie www.gov.pl w zakładce „Kontakt z osobami, które nie zarejestrowały się na szczepienie”. Można też zadzwonić pod numer 989, żeby potwierdzić szczegóły akcji zapisów na szczepienie przez konsultantów.

Od 1 lipca szczepienia drugą dawką możliwe są w dowolnym punkcie szczepień. To ma być ukłon w stronę tych, którzy od lipca wyruszą na urlopy. Nie trzeba będzie umawiać się na konkretną datę i godzinę. Trzeba spełnić, tak samo, jak wcześniej, wszystkie kryteria, by otrzymać drugą dawkę. Musi minąć minimalny odstęp wymagany pomiędzy dawkami, a na szczepienie należy stawić się z dowodem tożsamości. Po zaszczepieniu w innej placówce personel medyczny wpisze nasze dane do systemu, tym samym anulując naszą wizytę w innym miejscu.

Ułatwienie nie będzie dotyczyć tylko osób, które mają już jedną dawkę szczepionki za sobą. Także ci, którzy są zapisani na pierwsze szczepienie, mogą stawić się na nie w dowolnym miejscu w kraju, by nie przepadł im termin, a jednocześnie, by nie musieli rezygnować z planów urlopowych.

Czytaj także: Za dużo teleporad w jednej z chełmskich przychodni

 

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe