Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

PO WER szansą dla ludzi z pasją

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie od 2015 r. wdraża Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który stworzył szansę dla ludzi młodych z pasją z terenu województwa lubelskiego na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od młodych ludzi odwagi, pomysłu na siebie, specjalistycznej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.
PO WER szansą dla ludzi z pasją

Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali w ramach PO WER z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnego okresu spowodowanego pandemią koronawirusa, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.

  • Architekt Edyta Wiśniewska MUI CONCEPT – studio projektowe

W branży architektonicznej zbudowanie własnej pozycji i wypromowanie własnego biura nie jest sprawą prostą. Dlatego Pani architekt Edyta Wiśniewska w początkowym okresie prowadzenia działalności obrała drogę regularnej współpracy z dużym, od lat funkcjonującym na rynku biurem projektowym. Niosło to za sobą ogrom pozytywów, tj. dostęp do prestiżowych tematów projektowych, współpracę zagraniczną, zdobywanie nieocenionego doświadczenia oraz podwyższanie umiejętności jako projektanta przy współpracy z innymi architektami oraz branżystami. Usamodzielnienie się w branży projektowej - dzięki dotacji z PO WER, pozwoliło doświadczyć całego spektrum pozytywów i trudności, jakie niesie z sobą indywidualna praca architekta. Niewątpliwym pozytywem bycia w stu procentach odpowiedzialną za prowadzone tematy jest możliwość realizowania ich zgodnie z własnymi przekonaniami funkcjonalnymi oraz estetycznymi, w oparciu o przedstawione przez klienta oczekiwania. Dzięki samodzielnej realizacji tematów wykształca się mój styl projektowania, zarówno pod względem estetycznym, jak i wszystkich zabiegów funkcjonalnych, które odkrywam w kolejnych projektach, a co za tym idzie mam możliwość przyciągnąć coraz większą liczbę klientów, z którymi będziemy mieć wspólną wizję projektowo- mieszkaniową.

Doświadczenie zawodowe przy tworzeniu i nadzorowaniu realizacji projektów daje nieocenioną wiedzę i umiejętności przewidywania scenariuszy, weryfikację możliwości planowanych rozwiązań już na etapie projektowym, eliminację potencjalnych błędów. Chłonąc cały ten proces bez wątpienia staję się lepszym projektantem.

  • Anna Kloz Agencja GRID

Zaczęłam pracę na własny rachunek w marcu 2020 roku i cieszę się, że podjęłam taką decyzję. Prowadzę Agencję Grid i zajmuję się content marketingiem. Pomagam firmom rozwijać oraz promować ich marki dzięki wartościowym treściom i przemyślanym strategiom marketingowym.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na podjęcie własnej działalności gospodarczej, mogłam kupić sprzęt i zainwestować w reklamę. To bardzo ułatwiło mi start na rynku i dotarcie do pierwszych klientów. Własna firma daje mi spore pole do organizacji swojej pracy i budowania marki na własnych zasadach. Największym wyzwaniem były dla mnie problemy z pozyskiwaniem klientów podczas pierwszej fali pandemii. Obecnie rozwijam swój biznes mając już stałych klientów i dodatkowo rozszerzam działalność o sprzedaż własnego rękodzieła pod marką Plecianki.

  • Monika Maliszewska – branża gastronomiczna

Pani Monika Maliszewska zdecydowała się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej zakładając firmę w branży gastronomicznej. Pomysł mógł być zrealizowany dzięki pozyskaniu dotacji z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pozyskanej w PUP w Świdniku.

„AMERICANO "- to mała, przytulna knajpka oferująca swoim gościom dania typu fast food z kuchni włoskiej i amerykańskiej. Serwujemy m.in pizze, zapiekanki, panzerotti, hot-dogi, corn-dogi przekąski typu krążki cebulowe, frytki oraz paluchy serowe. Pozytywną stroną założenia działalności gastronomicznej jest przede wszystkim, stworzenie sobie miejsca pracy, satysfakcja z tworzenia nowych rzeczy i realizowanie postawionych sobie celów, poczucie niezależności (samodzielne decydowanie o podejmowanych działaniach), satysfakcja z pracy dla siebie, a nie dla kogoś.

Przy prowadzeniu własnej firmy, obok wymienionych pozytywów, pojawiły się także trudności, jakimi była konieczność poniesienia dużych kosztów związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej (dofinansowanie z PO WER, jak i swoje prywatne oszczędności ) nienormowane godziny pracy, ponadto odpowiedzialność finansowa i prawna, zarówno za siebie, jak i za pracowników. Wiąże się to także z koniecznością stałej kontroli sytuacji na rynku i walki o klienta oraz koniecznością śledzenia zmian prawnych (przepisów podatkowych, przepisów Kodeksu pracy, zasad higieny pracy i bezpieczeństwa).

Jeżeli jesteś osobą w wieku 18-29 lat zainteresowaną prowadzeniem własnej działalności gospodarczej prosimy o kontakt!

 

Punkt Informacyjny

Wydział Realizacji PO WER

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100

20-094 Lublin

tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476

e-mail: [email protected]

https://power-wuplublin.praca.gov.pl/

 

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama