Linia kolejowa znów ożyje

  • 22.06.2021, 18:00
  • TS
Linia kolejowa znów ożyje
Dobra informacja dla mieszkańców Chełma i Włodawy. Już od 26 czerwca spółka POLREGIO uruchomi letnie, weekendowe połączenie kolejowe na linii nr 81 (Chełm-Włodawa). Pociąg przewozów regionalnych będzie jeździł w soboty i niedziele, aż do końca września. Kursy będą odbywać się dwa razy dziennie – rano i po południu.

To niewątpliwie świetna wiadomość dla wszystkich, którzy w sezonie urlopowym chętnie wybierają się na grzyby w sobiborskie lasy, ale także dla turystów, którzy spędzają weekendy w Okunince czy jej okolicach i zainteresowani są atrakcjami regionu. Uruchomienie połączeń to efekt współpracy lokalnych samorządów: Chełma i Włodawy, powiatu włodawskiego oraz gmin: Chełm, Ruda-Huta, Wola Uhruska i Włodawa z samorządem województwa lubelskiego.

Wzorem lat ubiegłych, w soboty i niedziele planowane są dwa połączenia do Włodawy i dwa do Chełma. Z dworca głównego w Chełmie szynobus odjeżdżać będzie o godzinie 7.30 i 15.05, zaś z Włodawy do Chełma o godz. 11.32 i 16.34. Na stacji Chełm będzie on skomunikowany z pociągami z oraz do Lublina, w tym także ze składami: IC LUBUSZANIN (jadącym do Zielonej Góry oraz Gorzowa Wielkopolskiego przez Lublin, Warszawę Zachodnią, Łowicz, Kutno, Konin i Poznań Główny) oraz TLK CHEŁMIANIN (jadącym do Warszawy Zachodniej przez Lublin i Puławy Miasto). Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów jest możliwość zabrania do pociągu zwierzaka lub roweru. Warto przy tym również nadmienić, że szynobus jest klimatyzowany.

Udział finansowy wszystkich samorządów, które włączyły się w organizację tego połączenia kolejowego, wyniesie 40 procent wygenerowanego deficytu. Według symulacji przedstawionej przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział w Lublinie, wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 174 tys. 922 zł. To oznacza, że gminy dołożą do tego przedsięwzięcia nieco ponad 59 tysięcy złotych. Szynobus jeździ z Chełma do Włodawy w okresie letnim od 2012 roku.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów można znaleźć na stronie internetowej: www.portalpasazera.pl/Plakaty.

Teraz czytane: Funkcjonariusz publiczny podejrzany o przyjęcie 150 000 zł łapówki

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe