Opuszczone Jagodne zarosło chwastami

  • 21.06.2021, 18:00 (aktualizacja 25.06.2021, 07:18)
  • DBEZ
Opuszczone Jagodne zarosło chwastami
To wieś trochę niczyja. Gmina Chełm, która ma Jagodne wchłonąć, jeszcze niczego tam robić nie może. Gmina Sawin, która tę wieś prawdopodobnie straci, już nie chce tam inwestować. Doszło do tego, że nawet na zakrętach pobocza dróg nie zostały skoszone.

- To jest bardzo niebezpieczne. Nasza wieś położona jest blisko Chełma, a jednocześnie na terenach leśnych. Dużo ludzi przejeżdża tędy rowerami. Jeżdżą też motory. Tylko patrzeć, jak dojdzie do jakiegoś wypadku. Trawy i chwasty na poboczach porosły tak wysokie, że niczego nie widać na zakrętach i wyjazdach - mówi sołtys Andrzej Paszko. - Jak na razie jeszcze gmina Sawin za to odpowiada - dodaje.

Sprawa zmiany granic i przyłączenia wsi Jagodne jest w toku. Prawdopodobnie do 31 lipca Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Jeśli będzie na tak, Jagodne od przyszłego roku będzie już administracyjnie przynależne do gminy Chełm. Na razie mieszkańcy wsi odprowadzają podatki do gminy Sawin i oczekują, że drogi gminne będą należycie utrzymane. Wiedzieli od dawna, że żadnych nowych inwestycji gmina Sawin u nich nie wykona, ale nie spodziewali się, że nie będzie też koszenia. Po naszej interwencji pracownicy gminy zadbali o stan poboczy na odcinkach najbardziej niebezpiecznych.

- Roboty związane z bieżącym utrzymaniem dróg na terenie gminy są sukcesywnie realizowane. Jednak nie jest możliwe, aby we wszystkich sołectwach wykonać je w jednym czasie z powodu ograniczonej liczby pracowników zatrudnionych do realizacji tego typu prac - odpowiedział wójt Dariusz Ćwir po dwóch tygodniach od otrzymania od nas maila w sprawie Jagodnego. Ten czas wystarczył, by także w Jagodnem pracownicy gminy wykosili zarośnięte chwastami pobocza dróg.

Co też ważne, fundusz sołecki Jagodnego został przez mieszkańców w całości przeznaczony na drogi, co daje pewność, że w tym roku gmina Sawin nie zapomni zupełnie o tej miejscowości. Mają tam być wykonane prace w ramach realizacji tego funduszu.

Teraz czytane: Chełm daleko w rankingu "zielonych miast"

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 22.06.2021, 13:49
Niesamowite... zarosło tydzień przed referendum... jeszcze czkawką Wam się odbiją te donosy do gazety... nie pozdrawiam donosicieli...

Pozostałe