Czterogodzinna walka z ogniem w Zawadówce

  • 18.06.2021, 12:05 (aktualizacja 18.06.2021, 12:13)
  • oprac. MP
Czterogodzinna walka z ogniem w Zawadówce Bartosz Żółciński
W czwartek (17 czerwca) po godz. 13.00 do stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Zawadówce (gm. Rejowiec).

Po przybyciu jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest drewniano-murowany parterowy budynek mieszkalny, drewniane budynki gospodarcze i zagrożony jest las mieszany sąsiadujący z posesją.

- Starsza osoba zamieszkująca dom opuściła go samodzielnie przed przybyciem strażaków i znajdowała się pod opieką funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ją pod opiekę zespołowi Ratownictwa Medycznego - mówi rzecznik PSP w Chełmie, bryg. Wojciech Chudoba. - Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu dopływu energii elektrycznej, przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na palące się zabudowania i na pobliski las.

Po przygaszeniu ognia przeszukano pomieszczenia, w których nie znaleziono innych osób. Wyniesiono z nich na zewnątrz 4 butle z gazem propan-butan, a następnie przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych konstrukcji budynków, aby całkowicie usunąć zagrożenie.

W akcji gaśniczej trwającej ponad cztery godziny brało udział sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, razem 24 ratowników.

Teraz czytane: Poszukiwani pracownicy w Urzędzie Miasta Chełm

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe