Po drogowym koszmarze zostanie tylko wspomnienie

  • 02.05.2017, 10:41 (aktualizacja 07.05.2017, 17:55)
  • GD
Po drogowym koszmarze zostanie tylko wspomnienie
Tuż po świętach drogowcy rozpoczęli jedną z największych inwestycji drogowych w historii powiatu. Chodzi o przebudowę trasy Gorzków-Orchowiec na odcinku prawie 6,5 km.

Mieszkańcy niejednokrotnie interweniowali w sprawie poprawy przejezdności tej drogi. Przy okazji przebudowany zostanie również odcinek drogi powiatowej Orchowiec-Gorzków o długości 1051 m. Łącznie długości wyremontowanych dróg wyniesie niespełna 7,5 km.

- To największa inwestycja drogowa od czasu przebudowy drogi do Jaślikowa w 2015 r. Działania te będą prowadzone w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jego główne cele to poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zwiększenie skuteczności i dostępności transportowej. Wartość zadania po przetargu wynosi 5,29 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z budżetu państwa - wyjaśnia rzecznik powiatu Sławomir Kamiński.  

Przetarg został zorganizowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie. Zwycięzcą zostało Konsorcjum Firm: Lider PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, a partnerem spółka PBI WMB z Sandomierza. Całość prac ma być zakończona do 31 października br.

- Do tego czasu ma być przebudowanych 5 skrzyżowań, zjazdy indywidualne i publiczne oraz zatoki przystankowe. Wybudowany zostanie również chodnik na odcinku 400 m oraz dwie wysepki rozdzielające i uspokajające ruch pojazdów. Wykonana zostanie także nowa nawierzchnia, która zostanie oznakowana - wylicza Sławomir Kamiński.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe