Czas ucywilizować Niwę

  • 17.06.2021, 07:12
  • DBEZ
Czas ucywilizować Niwę
LGD Promenada S12 buduje sieć punktów aktywnego wypoczynku i rekreacji. Projekt obejmuje również małą infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną w Sawinie nad zalewem Niwa. Jeśli się uda, będzie tam trochę mniej dziko.

W ramach projektu wybudowane zostaną dwie altany rekreacyjne. Powstanie też grill betonowy i dwa paleniska. Będą cztery stojaki na rowery. Żeby było gdzie usiąść, stanie 10 ławek półokrągłych, a przy nich 8 stołów. Nie zapomniano nawet o koszach na śmieci. Plac będzie miał podłoże z kostki brukowej. Wartość inwestycji w gminie Sawin to 101 tys. zł, a całkowity koszt projektu to ponad 500 tys. zł. Termin realizacji upływa z końcem października tego roku. Najpierw jednak LGD musi wyłonić wykonawcę.

- Umowa nie została jeszcze podpisana. Jest to projekt współpracy, w skład którego wchodzą nie tylko gminy z terenu działania LGD Promenada S12, ale też wszystkie inne LGD z terenu województwa lubelskiego. Żeby ruszył, wszystkie LGD muszą wyłonić wykonawcę na terenie swojego działania - mówi Agnieszka Dąbrowska, członek zarządu LGD Promenada S12 i radna powiatu chełmskiego.

LGD Promenada S12 zamieściła już zapytanie ofertowe w celu wyłonienia wykonawcy. Wpłynęła tylko jedna oferta i w dodatku niespełniająca wymogów. Ponadto jej cena przewyższa kwotę przeznaczoną na ten cel.

- Ogłosimy ponowne zamówienie. Dopóki jednak inne LGD nie wyłonią swoich wykonawców, projekt nie ruszy - zastrzega Dąbrowska. - Jeżeli by się zdarzyło, że nie będziemy mogli wykonać tego w tym roku, możliwa jest zmiana warunków umowy w urzędzie marszałkowskim i przesunięcie terminu. Wierzymy jednak, że uda nam się wyłonić wykonawcę i wszystko zostanie wykonane w terminie - dodaje.

Inwestycja jest realizowana przy współpracy z gminą Sawin, która wykonała projekt nowej infrastruktury nad zalewem Niwa.

Teraz czytane: Teleporady pod lupą NFZ - będą kary finansowe?

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pierre Dolnięty
Pierre Dolnięty 20.06.2021, 18:02
A ten potworny smród z tego bagniska obok da się też ucywilizować?

Pozostałe