Pożar i próba ucieczki z więzienia

  • 16.06.2021, 10:54
  • TS
Pożar i próba ucieczki z więzienia
Poważne zagrożenie w Zakładzie Karnym we Włodawie. W czwartek rano doszło tam do pożaru pieca grzewczego. Jeden z osadzonych postanowił wykorzystać sytuację. Wziął zakładnika i podjął próbę ucieczki.

Jak poinformował nas por. Daniel Pręciuk, oficer prasowy Zakładu Karnego we Włodawie, zdarzenie to było przypadkowe. Osadzeni najprawdopodobniej wszystko wcześniej starannie zaplanowali.

- Na terenie hali produkcyjnej doszło do awarii pieca grzewczego. Wybuchł pożar i zrobiło się spore zamieszanie. - Jeden z osadzonych wziął zakładnika i podjął próbę ucieczki. Nie działał sam. Swój plan przygotował z osobami trzecimi, które o ustalonej godzinie miały pojawić się na parkingu przed Zakładem Karnym i zabrać uciekiniera.

Na szczęście dzięki sprawnym i skoordynowanym działaniom służb mundurowych udało się zlikwidować zagrożenie. Zatrzymano uciekiniera oraz wszystkich jego wspólników.

- Strażacy ugasili pożar pieca. W tym samym czasie funkcjonariusze Służby Więziennej obezwładnili skazanego i uwolnili zakładnika. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Z kolei na parkingu naszej jednostki policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mieli pomóc skazanemu w ucieczce poza granice kraju – mówi por. Pręciuk.

Na szczęście czwartkowe zdarzenie to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń włodawskich służb mundurowych. Działania przeprowadzono w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Miały na celu zweryfikowanie przyjętych procedur postępowania w "sytuacjach wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa". Ale nie tylko. Innym istotnym zadaniem ćwiczeń było również doskonalenie i rozwijanie umiejętności odpowiedniego zachowania się i reakcji funkcjonariuszy w przypadku zagrożenia, sprawdzenie systemy informowania i alarmowania oraz doskonalenie współpracy z innymi służbami mundurowymi.

Przedsięwzięcie przeprowadzono w ramach kompleksowego ćwiczenia obronnego „TEMIDA-2021”.

Teraz czytane: Wysypisko śmieci w centrum Chełma?

 

TS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe