Dziura nie bardzo pilna

  • 15.06.2021, 12:37
  • AN
Dziura nie bardzo pilna
Kilka tygodni temu na ulicy Chomentowskiego zawaliła się jezdnia. Miejsce zostało wygrodzone barierkami, ale na tym skończyła się interwencja miasta. O bezpieczeństwo mieszkańców postanowił zawalczyć były już przewodniczący rady osiedla Cementownia Dariusz Wojciechowski. Potraktowano go jednak w urzędzie jak intruza.

- To bardzo niebezpieczna sytuacja. Dziura w jezdni jest dosyć głęboka, na dodatek znajduje się praktycznie na skrzyżowaniu. To sprawa bardzo pilna, bo zagrażająca bezpieczeństwu mieszkańców - tłumaczy Wojciechowski. - Wystarczy, że ktoś dla zabawy w nocy odsunie barierki i tragedia gotowa.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców były już przewodniczący osiedla postanowił interweniować w sprawie dziury w urzędzie miasta. Jak mówi, liczył na zrozumienie urzędników, a spotkał się jedynie z butą i arogancją. Poprosił o połączenie z wydziałem odpowiedzialnym za stan dróg i... niczego konkretnego się nie dowiedział.

Po tym, jak wysłaliśmy zapytania do urzędu w sprawie dziury na Chomentowskiego, w terenie pojawili się drogowcy. Mieszkańcy na chwilę odetchnęli z ulgą, jednak radość był krótkotrwała. Dziura nie zniknęła, a jedynie została fachowo wycięta i otoczona większą liczbą barierek. Na tym interwencja się skończyła.

Damian Zieliński z gabinetu prezydenta zapewnia, że awaria została ujęta w harmonogramie zadań do wykonania w ramach „utrzymania kanałów burzowych". - Zadanie zostanie zrealizowanie na przestrzeni najbliższych tygodni - poinformowali urzędnicy z gabinetu prezydenta.

Kto zajmie się dziurą? Jak informuje Zieliński, "wykonawca wyłoniony w postępowaniu na utrzymanie kanalizacji". Wygląda na to, że najpierw miasto musi przeprowadzić to postępowanie, a to na pewno jeszcze trochę potrwa...

- To skandal. Sprawa jest bardzo pilna i grozi bezpieczeństwu mieszkańców - denerwuje się Dariusz Wojciechowski. - Powinna być załatwiona od ręki. Przecież w Chełmie funkcjonują spółki miejskie, które mogłyby to zrobić.

Czytaj także: Polska przoduje w produkcji narkotyków, ale zażywamy ich najmniej

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe