Umowa podpisana - Chełm będzie miał północną obwodnicę

  • 15.06.2021, 11:46 (aktualizacja 15.06.2021, 12:10)
  • oprac. MP
Umowa podpisana - Chełm będzie miał północną obwodnicę Facebook Jakub Banaszek
Wczoraj (14 czerwca) została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę kluczowego dla całego regionu ciągu komunikacyjnego, czyli północnej obwodnicy Chełma. Inwestycja warta jest ponad 440 000 0000 zł, a pieczę sprawuje nad nią GDDKiA. Budowa będzie realizowana przez firmę Strabag.

- Budowa obwodnicy to nie tylko poprawa dostępności komunikacyjnej Chełma oraz odciążenie miasta z ruchu tranzytowego, ale również nowe tereny inwestycyjne, a co za tym idzie - kolejne miejsca pracy - podkreślił Prezydent Jakub Banaszek. - W terminie 10 miesięcy ma zostać wykonany projekt i powinny zostać złożone dokumenty do Wojewody Lubelskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Budowa planowana jest w latach 2023-2025.

W planach budowy jest droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Są w niej również ujęte cztery węzły drogowe i 16 obiektów inżynierskich, w tym dwa mosty.

Trasa ominie Chełm od północnej strony. Jadąc DK12 od strony Piask, kierowcy wjadą na obwodnicę pomiędzy Stołpiem i Janowem na węźle Chełm Zachód. Drugi z węzłów (Chełm Północ) powstanie w miejscowości Horodyszcze, a dalej trasa przekroczy rzekę Uherkę i ominie Okszów. Za Okszowem obwodnica przekroczy linię kolejową nr 81 relacji Chełm - Włodawa. Koniec odcinka zaplanowano za węzłem Chełm Wschód, na połączeniu z obecną DK12 w miejscowości Kolonia Antonin.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe