Zaśmierdziało i dotarło do Lublina

  • 15.06.2021, 07:43
  • DBEZ
Zaśmierdziało i dotarło do Lublina
Ktoś zaniepokoił się stanem oczyszczalni ścieków w Busównie-Kolonii i postanowił zawiadomić o tym wyższe instancje. Zadzwonił do Inspekcji WIOŚ w Lublinie. Jeszcze tego samego dnia chełmska delegatura tej instytucji przeprowadziła kontrolę. Ze zdziwieniem stwierdzono, że nic niepokojącego się nie dzieje.

- Oczyszczalnia ścieków w gminie Wierzbica nie daje rady i zrzuca nieoczyszczone ścieki do rowu. Niedaleko jest ujęcie wody. Było to już zgłaszane do ochrony środowiska w Chełmie. Przyjechali, pogadali i nic z tego nie wynikło - przekonuje nasz Czytelnik, który w ubiegłym tygodniu zadzwonił do Wydziału Inspekcji WIOŚ w Lublinie i oczekiwał, że tym razem przyjadą inspektorzy z Lublina na kontrolę.

- Mamy podział zadań i zgodnie z tym przekierowaliśmy sprawę do chełmskiej delegatury WIOŚ, która ma się tym zająć. Z tego, co wiem,  była możliwość wysłania od razu kontroli i stwierdzono, że nic takiego się nie dzieje - mówi Grzegorz Uliński, kierownik wydziału inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie.

- Tak się złożyło, że mieliśmy możliwość zareagować od razu na zgłoszenie.

Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia, a także w wersji elektronicznej

Teraz czytane: Nielegalnie postawiony znak - miało być bezpieczniej?

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe