Ten znak był nielegalny

  • 14.06.2021, 11:55 (aktualizacja 14.06.2021, 12:03)
  • AN
Ten znak był nielegalny
Sprytni kierowcy, aby nie stać na skrzyżowaniu Szpitalnej, Lubelskiej i Trubakowskiej skracali sobie drogę, skręcając w ul. Piekarską. Pod koniec ubiegłego tygodnia przy wjeździe pojawił się znak zakazu wjazdu. Sęk w tym, że nikt nie wyrażał zgody, aby tam stanął.

Na nową organizację ruchu uwagę zwrócił nam czytelnik, który też korzystał ze skrótu. Jakież było jego zdziwienie, gdy okazało się, że nie może wjechać w Piekarską, bo zakazuje tego znak drogowy.

- Nie rozumiem, dlaczego ktoś utrudnia życie kierowcom. Przecież chodzi o to, aby korki były mniejsze, nie ma nic złego w tym, że ktoś skraca sobie drogę, jeśli jest taka możliwość i nie łamie prawa - tłumaczy pan Krzysztof. - Ale jak widać, miasto chyba lubi, jak mieszkańcy stoją w korkach.

Sęk w tym, że nie miasto ustawiło ten znak.

- Znak został ustawiony samowolnie. To zdarzenie zostało już zgłoszone miejskim służbom i zostanie usunięty. W tym miejscu nie została zmieniona organizacja ruchu drogowego - zapewnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Kto próbował zakazać wjazdu kierowcom na Piekarską? Prawdopodobnie mieszkańcy ulicy, którzy nagle poczuli się ponoć, jakby mieszkali przy Marszałkowskiej.

- Mieliśmy tu spokój, a teraz jest niebezpiecznie. Nie wiem, kto postawił ten znak, ale miał rację - mówi jedna z mieszkanek.

Teraz czytane: Hieronim Zonik zmienił barwy polityczne - dlaczego?

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe