Zonik dołączył do Hołowni

  • 14.06.2021, 11:46
  • TS
Hieronim Zonik
Hieronim Zonik, jako pierwszy burmistrz w województwie lubelskim, postanowił dołączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W piątek nowego członka zaprezentowali: posłanka Joanna Mucha, lider lubelskich struktur ruchu Rafał Maksymowicz oraz radny Kraśnika Paweł Kurek.

- To duży sukces Stowarzyszenia Polska 2050, kiedy dołączają do nas tak doświadczeni samorządowcy. Hieronim ma wszystkie cechy, które każdy samorządowiec powinien posiadać. Jest społecznikiem i znakomitym menedżerem miasta Siedliszcze – podkreślił na piątkowej konferencji w Siedliszczu Rafał Maksymowicz.

Sam zainteresowany tłumaczy swoją decyzję dużą niesprawiedliwością, z jaką niektóre samorządy spotykają się ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

- Daleko nie trzeba szukać. Wystarczy spojrzeć na Fundusz Inwestycji Lokalnych. Nasza gmina dostała najmniejsze dofinansowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca – niewiele ponad 92 zł. Z kolei gminy ze szczytu listy otrzymały po 1400 zł – argumentuje Zonik. - W ostatnich wyborach nasi mieszkańcy zaufali politykom obecnej partii rządzącej, a co dostali w zamian? To oni są oszukiwani, bo środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych to nasze pieniądze, pochodzące z naszych podatków, więc powinny być one dzielone sprawiedliwie. Mnie nie interesuje polityka, a praca dla ludzi i dobro mieszkańców. Uważam, że administracja powinna im służyć, a taki cel przyświeca Polsce 2050. Dlatego zdecydowałem się przystąpić do ruchu. Trzeba stanąć po dobrej stronie mocy. Zachęcam wszystkich, aby szli moimi śladami – dodaje burmistrz.

Zonik rządzi już Siedliszczem prawie trzy dekady. 1 stycznia 2016 roku, po 195 latach, miasto odzyskało prawa miejskie.

Czytaj również: Kopalnia w gminie Siedliszcze nie powstanie - Prairie Mining żąda 4 mld zł odszkodowania

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
polo
polo 14.06.2021, 22:05
jeszcze się rozpłacz

Pozostałe