Mamy Akademickich Mistrzów Polski!

Udanie dla reprezentantów naszego regionu zakończyły się tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach, które 30 maja odbyły się w Warszawie. Aż sześć krążków w studenckiej rywalizacji zgarnęli reprezentanci Cementu Gryfa Chełm. Dwukrotnie na podium stanęli także zawodnicy MLUKS-u Zapasy Włodawa.

Wśród podopiecznych Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa triumf w stolicy Polski odniosły: Maria Świeczak (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Olha Padoshyk i Anna Urbanowicz (obie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie). Drugie miejsce i srebrne krążki wywalczyły Patrycja Dudek (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie) i Anastasia Padoshyk (PWSZ w Chełmie). Ostatni medal spośród zapaśników Cementu trafił do Marcina Hałaja, który w mistrzostwach reprezentował Collegium Humanum – Szkołę Menedżerską w Warszawie. Blisko podium był także Michał Czwaliński, student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ostatecznie zawodnik ten ukończył zmagania na piątym miejscu.

Dwukrotnie na warszawskim podium stawali zapaśnicy z Włodawy. Konrad Rusiński (UMCS w Lublinie), po trzech wygranych pojedynkach, został Akademickim Mistrzem Polski. W premierowej konfrontacji włodawianin pokonał przez przewagę techniczną zawodnika z Pelpina Huberta Wróbla. W kolejnym starciu podopieczny trenera Roberta Lenarta zmierzył się z Jakubem Władczykiem z Połańca, który kilka dni temu reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy U-23. Po zaciętym boju Rusiński zwyciężył 11:10. W finale włodawski zapaśnik nie pozostawił złudzeń i wygrał przez przewagę techniczną (16:5) z wicemistrzem Polski seniorów Sebastianem Bąkiem. Drugi medal dla MLUKS-u zdobył Paweł Sadowski, na co dzień student AWF-u Warszawa. W swojej kategorii wagowej zawodnik ten uplasował się na trzeciej pozycji, sięgając po brąz.

Czytaj również: Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów