Ogień w taksówce pod lupą śledczych

  • 11.06.2021, 08:18
  • (apm)
Ogień w taksówce pod lupą śledczych
Policja jednak nie umorzyła dochodzenia w sprawie „ognistego” zdarzenia na postoju taksówek. Jak się dowiedzieliśmy, prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia.

O zdarzeniu z 24 maja na postoju taksówek przy pl. Gdańskim w Chełmie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jak wynika z zeznań poszkodowanej, ktoś otworzył drzwi jej taksówki i wrzucił do środka palącą się szmatę. Buchnął ogień. Kobieta wyskoczyła z auta. Na ratunek natychmiast przybiegł inny taksówkarz z tej samej korporacji. Płomienie udało się ugasić, ale podpalacz uciekł. Nie wiadomo, czy jest szansa, by go namierzyć. Policja sprawy ostatecznie nie umorzyła, ale – zasłaniając się dobrem dochodzenia - nie chce zdradzać szczegółów.

Jak mówił nam przedstawiciel korporacji Van Taxi, według wstępnej opinii policji, przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji. Jest przekonany, że to niemożliwe.

- To było podpalenie. Kobieta, która siedziała za kierownicą taksówki, przecież słyszała, jak otwierają się przednie drzwi od strony pasażera i widziała mężczyznę w kapturze wrzucającego coś do środka – mówił nam pan Jerzy.

Zaczęła palić się tapicerka i deska rozdzielcza, lewarek, taksometry i kasa fiskalna. Spaliły się paragony. Kolega z tej samej firmy przewozowej pomógł kobiecie ugasić ogień. Zawiadomiono policję. Pan Jerzy obawiał się jednak, że sprawa zostanie umorzona.

- Dochodzenie prowadzone jest w kierunku uszkodzenia mienia – powiedziała nam w ubiegłym tygodniu sierżant Angelika Głąb-Kunysz z KMP w Chełmie. – Dla jego dobra, nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie.

Teraz czytane: Awaria samolotu w powietrzu - student PWSZ musiał lądować awaryjnie

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe