Awaria w powietrzu - szkolenie zdało egzamin

  • 10.06.2021, 18:57
  • oprac. MP
Awaria w powietrzu - szkolenie zdało egzamin Facebook PWSZ Chełm
9 czerwca roku student pilotażu PWSZ w Chełmie wykonywał nawigacyjny lot szkolny na samolocie typu Cessna 152. Kiedy osiągnął wysokość przelotową, stwierdził nieprawidłowości w pracy silnika. Sprawdził ustawienia parametrów pracy silnika, ale ta się nie ustabilizowała i podjął decyzję o wykonaniu lądowania zapobiegawczego.

Lądowanie takie wykonuje się w sytuacji zagrożenia, kiedy nie ma możliwości szybkiego powrotu do lotniska, aby w sposób kontrolowany i bezpieczny wykonać lądowanie w terenie niebędącym lotniskiem lub lądowiskiem. 

- Mimo niepokoju, ta trudna sytuacja wyraźnie pokazała, iż proces szkolenia w Ośrodku Kształcenia Lotniczego ATO PWSZ w Chełmie realizowany jest w pełni profesjonalnie. Nasza kadra instruktorska kładzie bardzo duży nacisk na przygotowanie studentów do właściwego postępowania w sytuacjach krytycznych – powiedział rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.

Student w trakcie zdarzenia wykazał się dużym opanowaniem oraz właściwą oceną sytuacji i jej potencjalnych skutków. Podjął, na bazie swojego wyszkolenia, właściwą decyzję o wykonaniu lądowania zapobiegawczego, wybrał bezpieczny teren i wykonał bardzo dobre lądowanie na nawierzchni nieprzygotowanej do lądowań. Tym samym bez szwanku wyszedł zarówno on sam, jak i samolot.

- Jestem niezwykle dumny z postępowania naszego studenta. Świadczy ono zarówno o umiejętności zachowania zimnej krwi w trudnej sytuacji, ale także o bardzo dobrych efektach procesu wyszkolenia. Jego zachowanie warte jest wyróżnienia, a postawa i wykorzystanie zdobytej wiedzy predestynuje go w przyszłości do grupy najlepszych pilotów.

(źródło: PWSZ Chełm)

Czytaj również: Nowy regulamin zamiast pogodzić jeszcze bardziej skłócił kupców

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe