Skazany za śmierć dziecka

  • 10.06.2021, 06:00 (aktualizacja 11.06.2021, 09:03)
  • (apm)
Skazany za śmierć dziecka
Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki dla rodziców zmarłego 10-latka – taki wyrok usłyszał ostatecznie 46-letni mężczyzna, który wjechał w dzieci bawiące się na poboczu. Decyzja sądu jest już prawomocna.

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło 20 czerwca 2019 r. Był to pierwszy dzień wakacji i Boże Ciało. Chłopiec z Chełma wraz z rodzicami i siostrą przyjechał do dziadków. Miał spędzić u nich wakacje.

Przed południem z całą rodziną uczestniczył w procesji. Po uroczystościach wszyscy wrócili do domu. Starsi odpoczywali w ogrodzie, a 10-latek poszedł bawić się z dziećmi nieopodal domu.

Nie minęło wiele czasu, gdy usłyszeli huk. Pobiegli zobaczyć, co się stało. Chłopiec został potrącony przez audi, którym jechał znajomy rodziny. 10-latek doznał bardzo poważnych urazów. Mimo natychmiast podjętej reanimacji nie dało się go uratować.

46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uchanie, tego dnia przyjechał do rodziny, by spędzić tu długi czerwcowy weekend. Tłumaczył, że gdy dojeżdżał, nie widział dzieci, a gdy już je zauważył, nie zdążył zahamować. Potem wyjaśniał śledczym, że oślepiło go słońce. Wiadomo, że podczas zdarzenia był trzeźwy.

Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz tysiąc złotych nawiązki. Rodzina się od tego wyroku odwołała. Sąd apelacyjny jednak kilka dni temu utrzymał w mocy decyzję sądu pierwszej instancji.

Czytaj także: Dziecko lub zwierzę w nagrzanym samochodzie - czy możemy zbić szybę?

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 10.06.2021, 14:38
"46-letni kierowca, który kiedyś mieszkał w gminie Uhanie, tego dnia przyjechał "
Uhanie. To jakaś nowa miejscowość chyba.

Pozostałe