Startuje kolejny budżet obywatelski

  • 08.06.2021, 05:50 (aktualizacja 08.06.2021, 06:32)
  • AN
grafika z odliczaniem
Miasto opublikowało harmonogram budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Masz ciekawe pomysły, które powinny być zrealizowane na Twoim osiedlu? Złóż wniosek do ratusza.

Propozycje do kolejnej edycji budżetu zgłaszamy do 9 lipca. Można to zrobić przez internet za pomocą strony www.chelm.budzet-obywatelski.org lub w sposób tradycyjny - przynosząc do urzędu wniosek, ale wypełniony na specjalnym formularzu, dostępnym do pobrania na witrynie dedykowanej chełmskiemu budżetowi. Autor może złożyć dowolną liczbę projektów. Warto jednak pamiętać, że projekt osiedlowy może zgłosić wyłącznie mieszkaniec danego osiedla. Do wniosku musi być dołączona lista z podpisami co najmniej dwóch mieszkańców popierających projekt, w tym podpis autora. 

W terminie od 9 do 29 lipca urzędnicy będą sprawdzać, czy złożone wnioski spełniają wymogi formalne. Do 30 lipca miasto ma opublikować listy projektów po ocenie. Na wnoszenie odwołań chełmianie będą mieli czas od 30 lipca do 6 sierpnia. Rozpatrywanie wniesionych odwołań powinno się zakończyć do 13 sierpnia. Tydzień później ratusz jest zobowiązany do publikowania listy pomysłów zaakceptowanych i ostatecznie zakwalifikowanych do głosowania.

Głosowanie potrwa od 6 do 10 września. Wyniki urząd miasta musi opublikować najpóźniej do 17 września.

Szczegóły dotyczące zasad funkcjonowania budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej  www.chelm.budzet-obywatelski.org.

Czytaj również: Afera towarzyska w starostwie powiatowym w Chełmie

 

e-wydanie super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe