Pomnik w Tuchaniach wreszcie odsłonięty

  • 06.06.2021, 08:15
  • DBEZ
pomnik w tuchaniach
Na cmentarzu w Radziejowie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika upamiętniającego Polaków i Ukraińców zamordowanych przez Niemców w maju 1942 roku w Tuchaniach.

Pomnik powstał kilka miesięcy wcześniej. Pisaliśmy o tym w listopadzie ubiegłego roku. Nie było jednak dotąd możliwości zorganizowania oficjalnej uroczystości.

Głównymi inicjatorami upamiętnienia miejsca zbiorowego pochówku dawnych mieszkańców Tuchań były rodziny pomordowanych. Pomysł zyskał akceptację Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i wójta gminy Dubienka, Krystyny Deniusz-Rosiak. Na tablicy nagrobnej wyryto imiona i nazwiska 38 pomordowanych.

e-wydanie super tygodnia

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe