Wystawa i koncert pamięci księdza Mysakowskiego

  • 05.06.2021, 08:23 (aktualizacja 05.06.2021, 13:34)
  • DBEZ
kapłan wyniesiony na ołtarze Błogosławiony ksiądz Stanisław Mysakowski z Wojsławic
Uroczystości poświęcone pamięci księdza Stanisława Mysakowskiego - błogosławionego z Wojsławic, który zginął z rak nazistowskich, a w 1999 roku jego nazwisko znalazło się wśród 108 męczenników beatyfikowanych przez Jana Pawła II, zaplanowano 13 czerwca w Wojsławicach

Z tej okazji w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej, która mieści się w dawnej synagodze, zostanie przygotowana wystawa biograficzna. Jej otwarcie nastąpi o godzinie 16. O godzinie 17 zostanie odprawiona msza święta, podczas której homilię wygłosi ks. dr Grzegorz Grabarczyk. Oprawę muzyczną liturgii zapewni Marcin Muszyński, na co dzień organista w parafii pw. Ducha Świętego w Chełmie. Natomiast wieczorem o godz. 18.30 w kościele parafialnym będzie można wysłuchać koncertu poświęconego pamięci Księdza Mysakowskiego. Wystąpią Krzysztof Napiórkowski i Mateusz Pliniewicz. W repertuarze znajdą się utwory z płyty „10 x Twardowski”, usłyszymy również poezję Jana Pawła II oraz inne utwory autorstwa Napiórkowskiego.

Wystawa oraz koncert poświęcony pamięci błogosławionego ks. Stanisława Mysakowskiego są częścią programu „Warto być Polakiem", którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Wydarzenie odbędzie się pod nazwą „Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy". 

Czytaj także z Wojsławic: Kultura rusza z kopyta

 

e-wydanie super tygodnia

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe