Pejzaż i akt Brunona Szczapińskiego w Galerii Atelier

  • 04.06.2021, 09:31 (aktualizacja 04.06.2021, 09:36)
  • AN
wystawa szczapiński
Od niedzieli w Galerii Atelier Ryszarda Karczmarskiego oglądać można wystawę fotografii Brunona Szczapińskiego. Wystawa gościć będzie w Chełmie tylko do 30 czerwca.

Szczapiński interesował się fotografią od najmłodszych lat. Już jako ośmiolatek uczęszczał na zajęcia do Fotoklubu Atut, prowadzonego przez Wiesława Turno. Po ukończeniu liceum wyjechał do Warszawy, aby kształcić się w Policealnym Studium Fotografii Reklamowej, następnie studiował na Uniwersytecie Śląskim realizację obrazu filmowego i fotografii. Aparat fotograficzny jest obecny w jego życiu przez cały czas. Specjalizuje się w aktach i pejzażach. Obecnie na stałe współpracuje z TVN-em jako operator obrazu. Jest też m.in. operatorem przy serialu TVP "Egzamin z życia" i filmach dokumentalnych "Dzikie szczęście" Piotra Kloca i "Żeby mama nie wiedziała". Samodzielnie Szczapiński zrealizował film "Dziadek" o Henryku Rogozińskim. 

Czym jest dla artysty fotografia?

- Na początku była pasją, zabawą, czymś niewinnym, potem stała się sposobem na życie - odpowiada Szczapiński. - Dzięki niej mogę uprawiać najcudowniejszy zawód jaki można sobie wyobrazić - jestem operatorem filmowym. Światłem kreuję rzeczywistość, a wszystko czego nauczyłem się dzięki fotografii, dzisiaj pomaga mi tworzyć obraz ruchomy i spełniać oczekiwania reżyserów i widzów.

Z prac Brunona Szczapińskiego emanuje piękno erotyzmu i piękno młodości. Budzą zainteresowanie sposobem ujęcia postaci, ale także odwagą pokazania kobiecej nagości.

e-wydanie super tygodnia

 

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe