Po wakacjach hyc do basenu!

  • 03.06.2021, 07:39 (aktualizacja 03.06.2021, 11:23)
  • AN
budowa basenu w ósemce
Modernizacja pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie powoli zmierza do końca. Wygląda na to, że w nowym roku szkolnym wrócą wreszcie lekcje pływania.

Prace wyprzedzają założony harmonogram i jeśli wykonawca utrzyma obecne tempo robót, uczniowie i mieszkańcy skorzystają z przebudowanego i nowoczesnego basenu już z początkiem września.

- Termin wykonania umowy to 30 września. Natomiast niewykluczone, że prace zakończą się wcześniej, jeszcze podczas wakacji - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Odnowiony obiekt bardzo zyska na wyglądzie i funkcjonalności. W ramach zadania dobudowano duży pawilon zewnętrzny, który pomieści m.in. nowe komfortowe przebieralnie i na dużej powierzchni będzie miał przeszklone elewacje. Budowlańcy zamontowali już nieckę basenu, płyty akustyczne pod stropem i część niezbędnych instalacji, m.in. wodnej i wentylacyjnej.

Kompleksowa przebudowa basenu przy Ósemce to inwestycja, która oszacowana została na ponad 8,5 mln zł, z czego 3,5 mln zł to rządowe wsparcie. Obiekt był nieczynny od 2016 roku z powodu złego stanu technicznego.

Czytaj także: Nowy rok szkolny, nowy basen

 

e-wydanie super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe