Gniewomir Zajączkowski opowie o chasydach i cmentarzach

  • 02.06.2021, 08:51
  • TS
Gniewomir Zajączkowski opowie o chasydach i cmentarzach
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Grupa Mowa Żywa zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców miasta i okolic na otwarte spotkanie, organizowane w ramach „Pamięć o miejscach i ludziach”. Jego gościem będzie Gniewomir Zajączkowski z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Spotkanie odbędzie się 4 czerwca (piątek) w godz. 17-18.30 w Parku Miejskim we Włodawie, na terenie cmentarza żydowskiego przy zbiegu Alei Jana Pawła II oraz ulic Reymonta i Mielczarskiego. Gniewomir Zajączkowski opowie zebranym mieszkańcom o projektach fundacji: „Szlaku chasydzkim” (w kontekście historii żydów włodawskich) oraz inicjatywie „Adoptuj cmentarz”. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Zińczuk, kierowniczka projektu „Wspólna Włodawa”, liderka społeczna, edukatorka i publicystka m.in. w zakresie trudnej historii oraz upamiętnień.

Zajączkowski zajmuje się muzykologią i krytyką muzyczną, jest także edukatorem. Publikował teksty popularyzujące wiedzę o historii, literaturze i muzyce m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Muzyce w Mieście”, „Ruchu Muzycznym”, „Dwutygodniku” i „Midraszu”. Od 2014 roku jest stałym współpracownikiem „Kultury Liberalnej”. Od kilkunastu lat pracuje też w fundacji zajmującej się ochroną dziedzictwa żydowskiego, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za organizację wydarzeń kulturalnych i programów edukacyjnych oraz ochronę zabytków. Projekt realizowany jest przez lokalne partnerstwo: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie, Grupę Mowa Żywa, Urząd Miejski we Włodawie oraz Inicjatywę Między Drzewami. Działanie finansowane jest ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizatorzy zapewniają na miejscu maseczki i płyn do dezynfekcji.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe