Zamiatarki widmo?

  • 02.06.2021, 09:45
  • AN
Zamiatarki widmo?
Pan Grzegorz twierdzi, że miasto nie sprząta jezdni. Na dowód wysyła zdjęcia dróg, na których obrzeżach zalega piach. - Zamiatarki cały czas jeżdżą - zapewnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Sprzątaniem dróg w mieście zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Czy dobrze wypełnia swój obowiązek? Urzędnicy ratusza twierdzą, że tak. Jeden z mieszkańców jest innego zdania i ma na to dowody!

- Przykładów mogę podać kilka. Pytam też znajomych, nikt zamiatarek nie widział. Za to piach zalegający na poboczach już tak. Jest go mnóstwo m.in. na ul. Łowieckiej - denerwuje się nasz rozmówca. - Jak nie zostanie posprzątany, to trafi do kanalizacji burzowej i będzie ją zapychał. Wtedy miasto może mieć większy problem.   

- Mechaniczne oczyszczanie pasa drogowego w tym tygodniu prowadzone było m.in. na ulicach Kopernika, Obłońskiej, Mickiewicza, Ogrodowej, ulicach na os. Jordana - odpiera zarzuty Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Urzędnik zapewnia, że zamiatarki miały się też pojawić na ulicach na osiedlach Dyrekcja Górna i Działki. Sprzątanie zaplanowano też na Ceramicznej oraz Włodawskiej.

- Dzisiaj, tj. 28 maja, ze względu na padający deszcz, zamiatanie tymczasowo wstrzymano, bo w takich warunkach nie da się skutecznie realizować tego zadania. Natomiast w raporcie przesłanym przez MPRD przewidziana była m.in. ul. Litewska i kontynuacja ul. Włodawskiej - poinformował w ubiegły piątek Zieliński. 

Z kolei z ubiegłotygodniowego raportu MPRD wynika, że zamiatanie mechaniczne prowadzone było m.in. na Narutowicza, Gdańskiej, Reformackiej, Podwalnej, Pocztowej, Siedleckiej, Partyzantów, Trubakowskiej, Szpitalnej, Wojsławickiej etc.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nick
nick 02.06.2021, 10:14
Miasto jest brudne i zaniedbane.Mieszkam przy ul.Kilińskiego i zawsze do tej pory ulica była co najmniej dwukrotnie zamiatana,a w tym roku ani razu. Wyłamane barierki od miesięcy proszą się o naprawę na rogu Brzuski i 11listopada.Widać że w tym mieście władzom już nie zależy na porządku.

Pozostałe