Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Stówka mandatu dla kolejnego proboszcza

Administrator parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej również nie uniknął mandatu za przekroczenia limitu uczestników podczas jednej z wielkanocnych mszy. Otrzymał jednak niższą karę niż proboszczowie z Krasnegostawu za podobne wykroczenia.
Stówka mandatu dla kolejnego proboszcza

Sprawa dotyczyła nabożeństwa z 4 kwietnia. Krasnostawscy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że najprawdopodobniej przekroczony jest limit wiernych. Potwierdziły to czynności wyjaśniające, które zakończyły się 100-złotowym mandatem. Dla przypomnienia informujemy, że dwóch proboszczów z Krasnegostawu otrzymało po 200 zł kary za każdy z trzech stwierdzonych przypadków większej liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwie, niż pozwalały na to obowiązujące wówczas przepisy sanitarne.

Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w sprawie siennickiej i dwóch krasnostawskich parafii. Policjanci o każdym przypadku przekroczenia limitu uczestników mszy informowali bowiem sanepid.

Chcieliśmy również uzyskać informacje, czy były lub są prowadzone postępowania administracyjne w sprawie otwarcia stoku narciarskiego w Bobliwie w lutym br. oraz funkcjonowania jednej z krasnostawskich siłowni, gdzie 8 kwietnia mundurowi przeprowadzili kilka kontroli. Informacja zwrotna okazała się lakoniczna. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie prowadził postępowania wyjaśniające, mające na celu uzupełnienie przedłożonych informacji. Przesyłał też pisma przypominające o obowiązujących przepisach prawnych, m.in. do podmiotów użyteczności publicznej czy prowadzących działalność gospodarczą. Przeprowadzał kontrole interwencyjne. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym  podejmował stosowne decyzje zgodnie z obowiązującymi przepisami - informuje Katarzyna Wnuk, rzeczniczka prasowa WSSE Lublin.

Dodaje, że jednostki Państwowej Inspekcji Sanitarnej w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wszczynają wobec przedsiębiorców postępowania administracyjne celem nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów przeciwepidemicznych.

- Na każdym etapie postępowania strona ma zapewniony czynny udział i może uzupełniać zgromadzony materiał dowodowy. Od początku roku przeprowadzono w województwie lubelskim ponad 6,8 tys. kontroli. Zdecydowana większość przedsiębiorców przestrzega obowiązującego prawa. Rolą jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, a nie karanie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą - podkreśla Katarzyna Wnuk.

Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule: Proboszczowie ukarani mandatami. Sprawdź!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama