Tour de Pologne w Chełmie pełen atrakcji

  • 02.06.2021, 07:42 (aktualizacja 07.06.2021, 17:49)
  • AN
Organizatorzy wyścigu pozują do zdjęcia Fot. Piotr Wójcik / UMWL
Tour de Pologne, jeden z najważniejszych wyścigów świata po 12 latach ponownie zawita do naszego województwa. W Chełmie zakończy się pierwszy etap wyścigu. Prezydent miasta już zapowiada, że z tej okazji ratusz szykuje same atrakcje!

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. W tym roku województwo lubelskie będzie gospodarzem dwóch pierwszych etapów, których trasa poprowadzi przez największe miasta regionu: Lublin, Chełm, Zamość oraz miejsca atrakcyjne pod względem krajobrazowym, także dla kolarzy - z uwagi na górskie premie - najwyżej położone obszary Roztocza, Wyżyny Lubelskiej i Pagórów Chełmskich. Na trasie znajdą się trzy Lotne Premie LOTTO: w Batorzu, Godziszowie oraz Krasnymstawie i trzy Premie Górskie III kategorii – w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej. Etap ten uznany został przez organizatorów za wymagający, z licznymi podjazdami.

- Wyścig po raz pierwszy zawita do Chełma. Jesteśmy już przygotowani na to wydarzenie. Przywitamy kibiców różnymi atrakcjami, planujemy duży koncert. To wszystko po to, żeby każdy widz, każdy kibic mógł poczuć fantastyczną atmosferę towarzyszącą zmaganiom kolarzy - zapowiada prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Kolarze wjadą do Chełma od ul. Zawadówka. W tegorocznym wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski, a imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip. W 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

W tym roku odbędzie się także ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, który jest częścią cyklu ORLEN Lang Team Race. 26 maja minęła 50. rocznica wielkiego tryumfu polskich kolarzy w największej imprezie czasów PRL Wyścigu Pokoju. Tradycyjnie odbędzie się też Tour de Pologne Junior, czyli cykl czterech wyścigów dla dzieci i młodzieży.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe