Zakład karny dla Wojtka

  • 01.06.2021, 09:37
  • (apm)
Zakład karny dla Wojtka
Pracownicy i osadzeni z Zakładu Karnego w Chełmie pomagają zbierać pieniądze na rehabilitację 22-letniego Wojtka z Bukowy Wielkiej, poszkodowanego w wypadku samochodowym. Dyrektor ppłk Andrzej Weremko w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga przekazał na aukcję charytatywną rękodzieła wykonane przez osadzonych.

Wojtek 20 listopada jak co dzień zmierzał do pracy. Nagle, obok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego, pojawił się bus, który próbował wyprzedzić ciężarówkę. Wojtek nie miał wielkiego pola manewru. Zaczął gwałtownie hamować, ale wpadł wprost pod koła TIR-a. Uderzenie było tak mocne, że silnik wcisnęło do środka. Strażacy przez godzinę wydobywali chłopaka z samochodu. Wojtek w stanie bardzo ciężkim trafił na OIOM.

- Lekarze przez wiele godzin próbowali wyrwać go z bezlitosnych szponów śmierci i cudem się udało. Kilkakrotnie musieli go reanimować, bo jego serce przestawało bić - mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy ZK w Chełmie. - Wojtek miał poważne wielonarządowe obrażenia, bardzo mocne uderzenie w głowę spowodowało obrzęk mózgu, poza tym lekarze stwierdzili niedowład czterech kończyn, złamania otwarte obu nóg oraz obu rąk.

Po trzech miesiącach przewieziono go do specjalistycznej kliniki w Sawicach koło Warszawy, gdzie miał być wybudzany. Udało się to po kolejnych trzech miesiącach. Stan Wojtka nieco się poprawił, więc zgodnie z zasadami obowiązującymi w klinice, musiał ją opuścić. Jednak  poprawa zdrowia nie jest na tyle duża, aby rodzice mogli zabrać syna do domu. Musi trafić do innej, specjalistycznej, ale prywatnej kliniki, w której będzie miał tzw. robotyczną rehabilitację i fachową opiekę. Miesięczny koszt pobytu w takiej placówce to około 30 tys. zł.

- Rodziców nie stać na długą i kosztowną rehabilitację syna. Wojtek wygrał walkę o życie, pomagamy, aby nie był przykuty do łóżka na zawsze - dodaje Bielak.

Rękodzieła można licytować na: https://www.facebook.com/groups/670451323615263

Ponadto można pomagać, wpłacając pieniądze na konto: https://www.siepomaga.pl/budzimy-wojtka

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe