Syn tyran skazany

  • 01.06.2021, 09:06 (aktualizacja 03.06.2021, 13:08)
  • (apm)
Syn tyran skazany
Na dwa lata więzienia skazał sąd 37-latka, który przez cztery lata dręczył bezbronną matkę. Bił ją, wykręcał jej ręce i nogi, i szantażował samobójstwem.

Agresywny syn ma też nakaz opuszczenia na trzy lata lokalu, w którym mieszkał z matką. Musi to zrobić w ciągu dwóch tygodni od wyjścia z zakładu karnego. Nie może się też zbliżać do pokrzywdzonej przez ten okres bliżej niż na 100 metrów. Wyrok musi się jeszcze uprawomocnić.

37-latek, mimo że był już wcześniej karany, nie mógł się powstrzymać przed znęcaniem się matką. Gdy kolejny raz ją pobił, wezwała mundurowych. Prokuratura po kilku miesiącach uznała, że - za znęcanie się przez prawie 4 lata nad bliską osobą - musi odpowiedzieć przed sądem i przesłała tam już akt oskarżenia. Domowy tyran za kratkami czekał na proces, który zakończył się kilka dni temu.

Jak ustalili śledczy, 37-latek od 4 grudnia 2015 r. do 17 czerwca 2018 r., a następnie od 30 stycznia 2019 r. do 14 grudnia 2020 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Zwykle wpadał w szał, gdy był pijany. Wszczynał domowe awantury, w których trakcie wyzywał ją, obrzucał obelżywymi i wulgarnymi słowami, krzyczał, szarpał i popychał. Zdarzało się też, że bił po głowie i całym ciele,  kopał, wykręcał jej ręce i nogi. Niszczył też przedmioty domowego użytku, żądał od matki pieniędzy, a gdy nie spełniała jego poleceń, groził, że ją pobije, a nawet zabije. Straszył też, że popełni samobójstwo.

Podczas ostatniej awantury 14 grudnia ub. r. pobił ją dotkliwie. Musiała wtedy wezwać na pomoc policję. Został zatrzymany i trafił do tymczasowego aresztu. Zza krat zbyt szybko nie wyjdzie...

Czytaj także: Wrócił z więzienia i dręczył

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe