Jest zgoda ministra

  • 31.05.2021, 10:00 (aktualizacja 31.05.2021, 12:11)
  • AN
Jest zgoda ministra Fot. P. Świechowski Bartłomiej Kazimierczak (drugi od lewej) pełni obecnie obowiązki dyrektora domu kultury
Miasto otrzymało pozytywną odpowiedź z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie powołania Bartłomieja Kazimierczaka na dyrektora Chadeku bez ogłaszania konkursu.

Minister Piotr Gliński nie ma nic przeciwko temu, aby Bartłomiej Kazimierczak został dyrektorem Chełmskiego Domu Kultury. W międzyczasie prezydent Chełma też nie zmienił zdania, więc - jak informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta - obecnie "procedowane są kwestie formalne".

Kazimierczak pełni obowiązki dyrektora domu kultury, od kiedy zrezygnował ze stanowiska dyrektora departamentu kultury i promocji w urzędzie miasta, czyli od września ubiegłego roku. Z placówką związany jest jednak od wielu lat. 

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, 13 kwietnia władze miasta skierowały do ministerstwa kultury pismo w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Kazimierczaka na stanowisko dyrektora ChDK bez przeprowadzenia konkursu. Na podstawie takich samych procedur powołana była również poprzednia dyrektorka placówki. Do pisma dołączone zostały opinie przedłożone przez chełmskie stowarzyszenia kultury, tj. Towarzystwo Muzyczne, Stowarzyszenie Twórcze "Pasja", Stowarzyszenie Tak Niewiele, Stowarzyszenie WeRwA, Stowarzyszenie Chór Ziemi Chełmskiej "Hejnał".  Wszystkie organizacje pozarządowe pozytywnie zaopiniowały kandydaturę Kazmierczaka na stanowisko dyrektora.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe