Twoją paczkę zatrzymali celnicy!

  • 31.05.2021, 09:30
  • (apm)
Twoją paczkę zatrzymali celnicy! Fot. KAS w Lublinie
 SMS-y z taką informacją docierają do mieszkańców Lubelszczyzny. Uważajmy, to fałszywe wiadomości ze złośliwymi linkami. Można stracić z konta pieniądze.

Oszuści nie odpuszczają. Teraz wysyłają fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą są „służby celne”. Taka wiadomość zawiera informację o zatrzymaniu paczki czy przesyłki. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych.

„Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne” - czytamy. Wiele osób, by sprawdzić, o co chodzi klika w załączony link do strony i... tracą pieniądze.

Pamiętajmy. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości ani na nią odpowiadać. Jeśli ktoś zainstalował tę aplikację, jak najszybciej powinien skontaktować się z innego telefonu ze swoim bankiem!

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe