Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Pomoc dla chorych dzieci i... personelu

Już po raz kolejny Stowarzyszenie "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej obdarowało najmłodszych pacjentów chełmskiego szpitala. Tym razem do dzieci z oddziału trafią fantastyczne pluszaki i kolorowanki. To już trzecia wizyta stowarzyszenia w Chełmie.
Pomoc dla chorych dzieci i... personelu

- Tym razem przywieźliśmy ponad 200 pluszaków różnej wielkości, mniejszych i większych, które dostaliśmy od PCK. Uznano, że najlepiej rozdysponujemy je w placówkach. Stąd nasza wizyta w Chełmie - mówi Ryszard Majewski, prezes stowarzyszenia i tato patronki. - Poza tym z własnych funduszy zakupiliśmy też kilkadziesiąt kolorowanek, które na pewno umilą czas małym pacjentom.

Choć stowarzyszenie zarejestrowane jest w Lublinie, gdzie wraz z rodziną mieszkała Karola, to jego prezes bardzo chętnie odwiedza także chełmskich małych pacjentów.

- Pochodzę z Chełma, więc też czuję się chełmianinem. Nigdy nie odciąłem się od swoich korzeni, dlatego zawsze pamiętam o naszym szpitalu - podkreśla. - Odwiedzamy wiele szpitali na Lubelszczyźnie i nie tylko.

Stowarzyszenie Karoli to nie tylko podarunki dla oddziałów dziecięcych, to także duży ogólnopolski program edukacyjny, który ma uwrażliwiać  dzieci na to, że w otoczeniu są rówieśnicy przewlekle chorzy.

- Pokazujemy, że niepełnosprawność polega też na tym, że dziecko jest uzależnione od urządzeń np. do dializowania, musi przyjmować cały czas lekarstwa, dające często skutki uboczne - dodaje Majewski.

Odwiedziny stowarzyszenia to zawsze bardzo ważne wydarzenie dla całego oddziału.

- Te dary od państwa umilają pobyt naszych pacjentów, ale także nam ułatwiają leczenie. Jak dziecko otrzyma prezent w postaci pluszaka czy książeczki,  jest bardziej przychylne do personelu - tłumaczy lek. Piotr Zalewski, kierownik oddziału dziecięcego chełmskiego szpitala. - Łatwiej nam wtedy z tym dzieckiem wykonywać różne czynności medyczne w ramach procesu diagnostyczno-leczniczego. To dla nas duże ułatwienie, bo specyfika leczenia małych pacjentów jest zdecydowanie inna niż w przypadku osób dorosłych. Aby dotrzeć do dziecka, często trzeba czasu. U dorosłego podanie zastrzyku to kilka sekund, u dziecka - to nawet kilkanaście minut. Dlatego taka współpraca jest nam bardzo potrzebna.

- Cieszymy się ze wszystkich upominków - podkreśla też pielęgniarka oddziałowa Barbara Basa. - Dzięki tym podarunkom pielęgniarki nie tylko kojarzą się z bólem i cierpieniem, ale też z czymś miłym.

- Prezenty przynosimy głównie podczas wizyt lekarskich, żeby oswoić sytuację i naszych pacjentów, i to naprawdę nam pomaga, dzieci zaczynają się do nas przekonywać - dodaje doktor Zalewski.

Kim była Karola Majewska?

W wieku 6 lat zachorowała na zespół nerczycowy. Większą część swojego życia spędziła w szpitalach w Lublinie i Warszawie. Nie pomógł przeszczep. Dziewczynka odeszła w 2017 roku. Niemal od zawsze wolontariuszka w wielu akcjach. Zbierała na potrzebujących w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Całym sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem Owsiakiem. Marzycielka Fundacji Mam Marzenie. Wiele razy opowiadała o swojej walce z chorobą w radiu, telewizji i prasie. Blogerka i aktywna w mediach społecznościowych, które chwilami były jej „oknem na świat”…


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama