Zmarł Wojciech Zakrzewski - dziennikarz, filmoznawca, animator kultury. Miał 48 lat

  • 30.05.2021, 10:34 (aktualizacja 30.05.2021, 10:43)
  • GD
Zmarł Wojciech Zakrzewski - dziennikarz, filmoznawca, animator kultury.…
Z ogromnym bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o śmierci Wojciecha Zakrzewskiego - chełmskiego dziennikarza, publicysty, miłośnika i znawcy kina, sztuki, animatora lokalnej kultury.

Wojciech Zakrzewski współpracował z lokalnymi tygodnikami oraz Radiem Bon Ton. Był dziennikarzem, publicystą, autorem wielu recenzji, relacji i esejów. Laureat Honorowego Złotego Biletu - nagrody Stowarzyszenia Kina Polskie. Honorowy tytuł "Za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów" przyznało mu środowisko właścicieli kin, producentów i dystrybutorów filmowych podczas 46. Forum Wokół Kina we Wrocławiu.

Był autorem przewodnika "Chełmskie Kina", dzięki któremu stuletni dorobek kin w Chełmie został ocalony od zapomnienia. To także jeden z pomysłodawców i organizatorów Festiwalu "Niezła Sztuka".

Wojtek Zakrzewski był dziennikarzem i animatorem kultury, jurorem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był trzykrotnie nominowany do Nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii animator kultury, a także do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Wiceprezes i prelegent Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rewers, założyciel grupy filmowej "Się kręci", która pod jego kierunkiem w 2014 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Nakręcona Historia" Narodowego Instytutu Dziedzictwa za film "Podziemia Ducha Bielucha". Wojciech Zakrzewski to także prezes Stowarzyszenia Integracji Transgranicznej Łączy Nas Bug, organizującego w Chełmie Przegląd Kina Ukraińskiego oraz, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Łucku, realizującego projekt "Kino bez granic".

Rodzinie i przyjaciołom Wojtka składamy najszczersze kondolencje.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe