Jarmarki wojsławickie w nowej odsłonie

  • 29.05.2021, 15:30 (aktualizacja 29.05.2021, 15:31)
  • red
Jarmarki wojsławickie w nowej odsłonie
"Jarmark wojsławicki " to nowa oferta gminy Wojsławice. Handel różnościami odbywać się będzie od maja do września w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Organizatorzy zapraszają na inaugurację już jutro od godz. 8.

Na targowisku powinniśmy zobaczyć takich wystawców jak: Marzena Piątkowska, Agnieszka Szczepanik, Barbara Nowakowska, Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinie Starej, Zofia Rozmus, Jan i Krystyna Ulaniccy, Drewno i Forma Sylwia Wnuk, Drewniana Kraina Łukasz Florek, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach, Spółdzielnia Socjalna „Wojsławianka”, Klub Seniora Aktywna Jesień” w Wojsławicach, Halina Skowron, Maria Soroka, Koło Gospodyń Wiejskich w Białopolu, Irena Blim, Drewniany Domek Emilia Karoń, Zbigniew Szyrma, Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Leśniowskim oraz Light Roast Michał Wnuk.

Wojsławice już od wielu dziesiątek lat słyną z odbywających się tu w każdą środę tradycyjnych targów. Po utworzeniu nowoczesnego targowiska „Mój rynek” z miejscami do handlu pod wiatą oraz na otwartej przestrzeni, a także z nowymi chodnikami, drogą dojazdową, parkingiem i oświetleniem, od 2020 roku ustanowiono drugi dzień handlowy w soboty. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż również w tym dniu z targowiska korzysta duża liczba kupujących i sprzedających.

Władze gminy, chcąc jeszcze bardziej wykorzystać potencjał targowiska, postanowiły organizować także niedzielne jarmarki, od maja do września. Mają się różnić od tych tradycyjnych targów w środy i soboty, gdyż będą dedykowane określonej grupie sprzedawców.

- Chodzi nam głównie o to, aby lokalni i regionalni wytwórcy mogli zaoferować do sprzedaży swoje produkty, takie jak:  żywność ekologiczna, regionalne potrawy i przysmaki. Będzie to także miejsce, gdzie swoje dzieła zaprezentują twórcy ludowi, rzemieślnicy, malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, garncarze, hafciarki - mówi wójt Henryk Gołębiowski. - Oczywiście będą mogli je także sprzedawać.

Warto podkreślić, że miejsca do handlu będą udostępniane bezpłatnie grupom sprzedawców określonych w regulaminie jarmarku.

Jak zapewnia Małgorzata Paździor Król, dyrektor GCKSiT w Wojsławicach, każdemu "Jarmarkowi wojsławickiemu" towarzyszyć będzie jakieś wydarzenie kulturalne.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
niezadowolony
niezadowolony 30.05.2021, 09:03
Jak organizatorzy tak zapraszają, to niech zadbają o przejazd przez Wojsławice, a nie wszystko stoi przy krzyżówce, że przejazdu nie ma...

Pozostałe