Szpital zyska na covidzie

  • 28.05.2021, 08:21
  • GD  
Szpital zyska na covidzie Fot. SPZOZ Krasnystaw
W najbliższych tygodniach do krasnostawskiego szpitala trafi nowa karetka do transportu pacjentów oraz wyposażenie laboratorium o badań genetycznych. Zakup będzie sfinansowany z funduszu przeciwdziałania COVID-19.

- Karetka będzie nam służyła m.in. do zewnętrznego transportu pacjentów. Chodzi o przewóz do domu osób po zakończonej u nas hospitalizacji lub transportu pacjentów do innych placówek medycznych. Będziemy ją również wykorzystywali do użytku wewnętrznego, czyli przemieszczania chorych między oddziałami znajdującymi się w osobnych budynkach i na badania diagnostyczne - mówi Andrzej Jarzębowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

Karetka będzie kosztowała około 280 tys. zł. Nieco mniej ma pochłonąć wyposażenie laboratorium genetycznego.

- Już wkrótce będziemy wykonywali m.in. testy PCR, które są obecnie najbardziej wiarygodne w wykrywaniu wirusa SARS-CoV-2. Na potrzeby własne i ewentualne zlecenia z innych szpitali będziemy mogli przebadać nawet 200 próbek dziennie. Nowe wyposażenie laboratorium umożliwi również inne badania genetyczne - dodaje dyrektor.

GD  

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe