Emerytowany pułkownik komendantem straży

  • 27.05.2021, 07:30
  • AN
Emerytowany pułkownik komendantem straży
Stanowisko zwolnione przez Zbigniewa Grochmala zajmie emerytowany wojskowy pułkownik Mariusz Gałęziowski. Wygrał właśnie konkurs na komendanta straży miejskiej.

Nowy komendant strażników znany jest w środowisku mundurowych w mieście i regionie. Od 1 lipca 2004 do 28 lipca 2011 był dowódcą 1. Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego, który istniał do 2019 roku, a obecnie jest to 19. Chełmski Batalion Zmechanizowany. Od marca do września 2009 roku sprawował także funkcję dowódcy XX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. W ostatnim czasie zawodowo związany był z Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinie. Pracował tam na stanowisku szefa pionu ogólnego. Oficer pożegnał się z uczelnią w styczniu ubiegłego roku, zakończył służbę i przeszedł na emeryturę.

Gałęziowski, jak czytamy w uzasadnieniu wyboru, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się bardzo dobrą znajomością przepisów z zakresu administracji samorządowej, ustawy o strażach gminnych oraz przepisów w zakresie prawa wykroczeń. Zaprezentował się komisji jako osoba opanowana i dobrze zmotywowana do pracy.

Po odejściu Zbigniewa Grochmala pełniącym obowiązki komendanta był Tomasz Piskorski. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe