Łysak znów na podium Mistrzostw Europy!

Takiego sukcesu w 55-letniej historii Cementu Gryfa Chełm jeszcze nie było. W okresie jednego miesiąca reprezentantka tego klubu zdobyła dwa medale Mistrzostw Europy. Anhelina Łysak, bo o niej mowa w kwietniu została wicemistrzynią Europy seniorek, zaś w piątek wywalczyła brąz w europejskim czempionacie w kategorii młodzieżowców.

Tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23 rozegrano w Skopje – stolicy Macedonii. Anhelina Łysak, która była jedyną reprezentantką chełmskiego klubu na tych zawodach, w porównaniu z europejskim czempionatem seniorek,  rywalizowała dwie kategorie wyżej – 62 kg. Walkę o medal rozpoczęła w czwartek od ćwierćfinału. W tym pojedynku Łysak potrzebowała zaledwie 37 sekund, aby wypunktować Bułgarkę Rayę Kyosevę. Zawodniczka Cementu zwyciężyła 12:0 i awansowała do wieczornego półfinału. W starciu, którego stawką był finał, Polka trafiła na aktualną wicemistrzynię Europy, Ukrainkę Tatianę Rizhko.

Łysak mimo olbrzymiej determinacji nie sprostała swojej rywalce i przegrała z nią przez położenie na łopatki. Dzień później Łysak stanęła do walki o brąz. Podrażniona porażką w półfinale pochodząca spod Lwowa zapaśniczka zdominowała reprezentantkę Włoch, Elena Esposito. Zawodniczka Cementu położyła swoją przeciwniczkę na plecy, zdobywając tym samym drugi w tym roku medal Mistrzostw Europy (przed miesiącem Łysak wywalczyła srebro w rozegranych w Warszawie ME seniorek, w kat. 57 kg).